Илјадници седишта можат да останат празни на трибините за финалето во Лигата на Шампиони на стадионот во Киев, откако навивачите на Реал Мадрид и Ливерпул ...
сите 104 | | | веќе видена

Пред финалето во Купот на Македонија тренерите и капитените на финалистите, Пелистер од Битола и Шкендија од Тетово, одржаа заедничка прес-конференција. ...
сите 62 | | | веќе видена

Општината комплетно го менува концептот на организација и наплата на паркирањето. Се воведува СМС паркирање што значително ќе го поедностави и ќе остави ...
сите 50 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Охрид Јован Стојаноси, денеска реферираше пред комисијата за култура на Собранието на Република Македонија за проектоте и ...
сите 52 | | | веќе видена

Според податоци на Државниот завод за статистика вкупното количество зафатена вода од индустриските претпријатија во 2016 година изнесува 3 709 милиони м3, ...
сите 59 | | | веќе видена

ЕВН Македонија ја почна имплементацијата на најновиот проект за заштита на птиците од струен удар во регионот на Овче Поле. Екипите на ЕВН Електродистрибуција ...
сите 3 | | | веќе видена

Охридските ученици продолжуваат да нижат успеси на државни и меѓународни натпревари. Меѓу најдобрите се и на неодамна одржаниот Државниот натпревар по ...
сите 6 | | | веќе видена

Градежниот инспекторат да постапи согласно законите и изграденото кај Али Пашината џамија да се прогласи за дивоградба, бараат од граѓанското здружение ...
сите 5 | | | веќе видена

next