Пораз на Охрид на крајот од сезоната во плејофот од Супер лигата

Прилепска Победа и следната сезона ќе настапува во Првата македонска фудбалска лига, откако со 2:1 го совлада Борец Велес во бараж натпреварот што се играше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во моментов СДСМ се наоѓа во една специфична ситуација, од причина што после локалните избори имаше резултат кој не одговараше на очекувањата, и тоа само по ...
сите 399 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 349 | | | веќе видена

Од синоќа во ски-центарот „Ресорт Маврово“ беа пуштени топовите за снег. Снегот беше пуштен на делови од ски-патеката под едноседот. Од управата рекоа дека се ...
сите 12 | | | веќе видена

Охрид, 7. декември 2021 (ИНПРЕС) – И според најновите податоци на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), Охрид и понатаму е на второ место на државно ниво во однос ...
сите 312 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 240 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски очекува Македонија да ги отпочне преговорите со Европската унија. Тој одново ги искритикува барањата на Бугарија, за ...
сите 236 | | | веќе видена

Идната година, или барем првата половина од неа, ќе биде кризна година. Односно, на територијата на земјва ќе бидат проглаени три вида на криза - енергетска, ...
сите 167 | | | веќе видена

Професорот Дејан Трајковски од Техничкиот факултет во Битола смета дека новата варијанта на ковид, Омикрон, во Македонија најверојатно ќе пристигне околу ...
сите 306 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пораз на Охрид на крајот од сезоната во плејофот од Супер лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: