Цветни балкони Цветен Охрид

2 копии
5 копии

Повеќе од 1.500 учесници се најавени за првото издание на големата еко- акција за чистење на крајбрежјето на Охрид „Мој Охрид, чист Охрид“, која ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработените и менаџерите во Комерцијална банка АД Скопје, поддржани од македонски музички ѕвезди и Пакомак, во сабота, 9 јуни, преку волонтерска еко- акција ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Еко акција на Тиквешкото Езеро реализираше денеска Еколошкото друштво “Еко-живот” од Кавадарци. Ученици од неколку основни училишта и од кавадаречката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 9 јуни во Охрид ќе се реализира голема екоакција наречена „Мој Охрид, чист Охрид“ чија цел ќе биде чистење на крајбрежјето во пресрет на туристичката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уртрово во расадникот на ЈП „ Охридски комуналец“ започна делњето на 400 жардиниери со саксиско цвеќе, како дел од проектот „Цветни балкони - Цветен Охрид“ на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 355 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 414 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цветни балкони Цветен Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: