Овој четврток, 14 јуни, во „Корнер“ настапува охридскиот бенд составен од млади и харизматични локални музичари „Броз“. Овој бенд го привлекува вниманието со ...
сите 5 | | | веќе видена

Од кабинетот на Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, со став по изјавата на премиерот Зоран Заев, дека евентуалното отфрлање на договорот со ...
сите 35 | | | веќе видена

Во струшкото село Мислешево, вчера утрото околу 8 часот, од засега непознати причини настанал пожар во семејната куќа на 49-годишен жител. По интервенција на ...
сите 39 | | | веќе видена

Најдобриот американски скијач Боде Милер и неговата фамилија се соочија со голема трагедија, откако почина двегодишна ќерка Емелин Гер Милер. Емелин која ...
сите 11 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со апел до Градоначалникот и советниците уште еднаш да ја преиспитаат предлог-одлуката за нови цени и проширување на паркинг зоните во Охрид. ...
сите 22 | | | веќе видена

Атлетичарите од охридскиот клуб Дејан Ангелоски и Миле Јованоски се закитија со сребрен и брозен медал на ноќниот атлетски полумаратон кој се одржа на 9 јуни ...
сите 3 | | | веќе видена

next