Што точно се случи со Де Хеа !?

Натпреварот помеѓу Португалија и Шпанија кој заврши без победник (3-3) нема да остане во добро сеќавање на Давид де Хеа кој имаше несвојствен кикс за него при вториот погодок на Кристијано Роналдо. Грешката на еден од најдобрите светски голмани во моментов која за среќа не го чинеше скапо составот на Шпшанија со голема доза на шега беше испратена на социјалните мрежи. Најмногу внимание привлече монтираната фотографија на која Де Хеа за момент се претворува во Лорис Кариус, кој имаше катастрофални грешки во дресот на Ливерпул во финалето во Лигата на Шампиони против Реал Мадрид.
| | веќе видена | слични
2 копии

Давид Де Хеа е пред продолжување на соработката со Манчестер Јунајтед откако се согласил на нов договор со кој би заработувал 18 милиони фунти по сезона со што би станал најскапо платениот голман во светот. Според новинарот на Луис Рохо од „Марка“ преговорите меѓу двете страни започнале пред неколку месеци, а сега бил постигнат договор и се чека само Де Хеа да стави потпис на договорот. Тоа би требало да се случи по крајот на Светското првенство каде голманот настапува со репрезентацијата на Шпанија. 27 годишниот голман ќе потпише петгодишен договор со Манчестер Јунајтед, а според Рохо ова ќе биде најдобриот трансфер на „ѓаволите“ ова лето.
| | веќе видена | слични
5 копии

Селекторот на шпанската репрезентација Фернандо Јеро изјави дека голманот Давид де Геа е смирен и сталожен по натпреварот со Португалија, во кој направи неколку грешки и прими три гола од португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо. Соседското дерби меѓу Шпанија и Португалија заврши со реми 3:3. - Забележав дека Давид е смирен и сталожен. Во него сите имаме целосна доверба. Тимот имаше еден слободен ден и морам да кажам дека играчите се поопуштени, истакна Јеро. Шпанија следниот натпревар го игра на 20 јуни против Иран.
| | веќе видена | слични

„Црвените Ѓаволи" нема да штедат пари за да го задржат Давид де Хеа, според пишувањата на Марка, голманот ќе добие нов пет годишен договор и плата од 21 милиони евра по сезонаШпанецот речиси секое лето се поврзува со Реал Мадрид, Давид де Хеа е дамнешна желба на Флорентино Перез. Но Манчестер јунајтед не помислува да се раздели со голманот, и неодамна започна преговори за продолжување на соработката.Според пишувањта на Марка, двете страни си подале рака за пет годишен договор и плата од 21 милион евра по сезона. Со вакви примања, Давид де Хеа ќе стане најплатениот голман во историјата на фудбалот.
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо мака мачи да го убеди Флорентино Перез да му ја зголеми платата, а сигурно нема да му се допадне кога ќе слушне дека и Давид де Хеа во иднина ќе има поголема плата од него Шпанија ЦР7 доби ветување за поголема плата уште по триумфот над Јувентус во финалето од Лигата на шампионите кое се одигра во јуни 2017. Но Флорентино Перез никогаш не ги реализираше најавите, па ЦР7 минатиот месец по последниот свиреж во финалето во Киев најави заминување од Сантијаго Бернабеу. Двете страни се уште се во преговори, но никако да пронајдат заеднички јазик. И додека тој и Флорентино Перез се натегаат за примањата, на ЦР7 сигурно нема да му се допаднат вестите дека уште еден играч ќе има поголема плата од неговата, и тоа се работи за голман. Според пишувањата на Марка, Давид де Хеа си подал рака со Манчестер јунајтед за продолжување на соработката. Шпанецот ќе добие нов пет годишен договор според кој ќе заработува 21 милион евра по сезона. Со ваков договор, Давид де Хеа ќе биде најплатениот голман во ...
| | веќе видена | слични

Соседското дерби меѓу Шпанија и Португалија заврши со реми 3:3. - Забележав дека Давид е смирен и сталожен. Во него сите имаме целосна доверба. Тимот имаше еден слободен ден и морам да кажам дека играчите се поопуштени, истакна Јеро. Шпанија следниот натпревар го игра на 20 јуни против Иран. /МИА
| | веќе видена | слични

Шпанскиот голман Давид Де Геа ги поминува можеби најтешките моменти од кога стана прв голман на репрезентацијата. Де Геа кој имаше одлична сезона во Манчестер Јунајтед одигра лош натпревар на отварањето против Португалија. Шпанците најмногу му замеруваат на грешката после шутот на Кристиано Роналдо кој одеше директно во него. Освен фантастичниот Роналдо, Де Геа беше главниот виновник што натпреварот заврши без победник 3:3, а читателите а „АС“ го искажаа своето мислење. Дури 39.917 читатели учествувале во анкетата кој би требало да биде прв голман на „Црвената Фурија“, а 19.865, односно скоро 50% сакаат прв голман во наредниот натпревар да биде Кеп Аизабалага. За Де Геа гласале нешто повеќе од 15.000, додека на последното место е третиот голман Пепе Реина 4.720. Шпанците не простуваат: Бараат Де Геа да биде втор голман!
| | веќе видена | слични

Шпанскиот голман Дејвид де Хеа ќе остане верен на Манчестер Јунајтед, според „Manchester Evening News“. Де Хеа веќе неколку години се споменува како желба на Реал Мадрид и шпекулациите за преселба во Сантијаго Бернабеу повторно се активираат откако стана познато дека „Кралевите“ ќе ги преземе Јулен Лопетеги. За брилијантниот голман, Реал, наводно, е подготвен да плати обештетување од најмалку 100 милиони евра, но се чини дека на крајот од целата приказна нема да биде ништо. Англиските медиуми објавија дека е сигурно дека шпанскиот репрезентативец ќе остане на Олд Трафорд и дека наскоро ќе стапи на петгодишен договор со Манчестер Јунајтед. Де Хеа минатата година беше избран по четврти пат како играч на годината во Манчестер Јунајтед.
| | веќе видена | слични

Новиот селeктор на Шпанија, Фернандо Јеро, изрази задоволство по ремито со Португалија, во првиот меч од групата „Б“ на Светското првенство во Русија. - Репрезентацијата се бореше. Ние не престануваме да веруваме, и ова е важно без оглед на околностите. Двапати ни поведуваа во резултат. По она што го направи Кристијано, не можеме да бидеме незадоволни од исходот, рече наследникот на Хулен Лопети по натпреварот во Сочи. Јеро додаде дека не го обвинува голманот Де Хеа и го пофали двојниот стрелец, Диего Кошта - Де Хеа е еден од нас. Ние нема да обвинуваме никого. Диего Кошта настапи многу добро. Тој тренира добро и е генерално во добра форма, заврши шпанскиот селектор.
| | веќе видена | слични

Давид де Геа направи неверојатна грешка на синоќешниот натпревар помеѓу Шпанија и Португалија кој заврши без победник 3:3. Португалија на крилјата на Кристиано Роналдо успеа да остане непоразена, но голема улога одигра и голманот на Шпаници, Давид де Геа . Имено, пред самиот крај на полувремето при резултат 1:1 Де Геа направи неверојатна грешка и ја испушти топката после шутот на Роналдо. Де Геа после тоа стана предмет на исмејување на социјалните мрежи, но поддршка му прижи неговиот клупски колега и сонародник, Хуан Мата. „Ти си најдобар голман на светот и точка“ , напиша Мата на Твитер. Eres el mejor y punto. @D_DeGea — Juan Mata García (@juanmata8) June 15, 2018 Пораката на Мата за Де Геа го воодушеви светот
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СКОК НА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД 19 Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека има 24 нови заразени со коронавирусот. ...
сите 633 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривични пријави против Т. Н. (47) од селоГрад, делчевско, поради постоење основи на ...
сите 565 | | | веќе видена

Денес на пресконференција на министерот Венко Филипче беше запрашан за состојбата на коронавирусот во Велес.На министерот му беше посочено дека во изјавите на ...
сите 232 | | | веќе видена

Одлуката на Советот за општи работи на ЕУ да даде зелено светло за почеток на преговорите за членство со Северна Македонија и Албанија, што денеска се очекува ...
сите 278 | | | веќе видена

Согласно Заклучокот на Владата од 25-тата седница од 21 март 2020, дека сите заклучоци, мерки, насоки и препораки во функција на преземање дополнителни мерки и ...
сите 111 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 520.330 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 23.593, а оздравеле 123.321 лица.– ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што точно се случи со Де Хеа !?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: