Претставници од Управата за заштита на културното наследство и Центарот за истражување на предисторијата–Скопје, заедно со експерти од Унивезритетот во Берн, ...
сите 6 | | | веќе видена

Иднината на видео технологијата или популарниот ВАР систем зависи од исходот на Светското првенсво кое ќе започне утре во 17 часот со мечот помеѓу Русија и ...
сите 13 | | | веќе видена

Неизмерна радост и задоволство кај младиот Марко кој е аутистично момче, предизвика хуманиот гест на охриѓанецот Славчо Филиче и Црвениот крст од Охрид, кои му ...
сите 3 | | | веќе видена

"Cuba Libre", еден од најпрепознатливите угостителски брендови во Охрид, полни 18 години. Успешната приказна "Cuba Libre" ја започна како мал ноќен клуб во ...
сите 4 | | | веќе видена

Заводот за кардиоваскуларни заболувања Охрид во соработка со Универзитетска Клиника за кардиологија, Скопје е домаќин на дводневна работилница под наслов ...
сите 8 | | | веќе видена

Вселенскиот патријарх Вартоломеј, на литургија по повод чествувањето на празникот на Светите апостоли Вартоломеј и Варнава порачал дека постоењето раскол не е ...
сите 26 | | | веќе видена

next