Архива на вести за 12 Јануари 2017

Никола Груевски, претседателот на ВМРО ДПМНЕ им ја честиташе вечерашната победа на македонската ракометна репрезентација над репрезентацијата на Тунис со ...
сите 14 | | | веќе видена

Времето утре изутрина во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер претежно од јужен правец. Преку денот облачноста постепено ...
сите 248 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација забележа повеќе од значајна победа од 34-30 против Тунис на стартот од Светското првенство во Франција. Триумфот од ...
сите 133 | | | веќе видена

Поранешниот офицер на британската служба МИ-6 Кристофер Стил за кој се верува дека го напишал меморандумот за новиот претседател на САД се крие од јавноста, ...
сите 2 | | | веќе видена

На видео објавено на „Фејсбук“ се гледа како поминала новогодишна забава на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа на тепачка. Според ...
сите 15 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Челзи, од оштината Хамерсмит и Фулам, ја доби градежната дозвола за проширување на стадионот „Стенфорд Бриџ“. Со проектот вреден 500 милиони ...
сите 4 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците цврсто стои на досегашните изјави, дека албанските политички парти кои имаат свои пратенички мандати во Собранието на РМ, треба да ...
сите 117 | | | веќе видена

По исклучително ниските температури изминатите денови, во текот на утрешниот ден и претстојниот викенд, живата во термометарот ќе се искачи над нулата. Според ...
сите 5 | | | веќе видена