Македонија Денес

Ако сте родители, сигурно сте запознаени со болка во грбот која е поврзана со пренесување на тие незгодни седишта за бебиња. Но доста од таа болка може да се ...
сите 4 | | | веќе видена

Едисон Кавани е еден од најдобрите напаѓачи на денешницата, а во моментов се очекува заедно со Нејмар да бидат страв и трепет за противничките голмани. По ...
сите 2 | | | веќе видена

Дури 90% од луѓето не можат да ја решат оваа мозгалка. Дали можете вие? Оваа загатка со многу голема брзина се прошири на интернет и ги залуде големиот број на ...
| | веќе видена

Лепезата долго време беше, не само моден додаток туку и статусен симбол, а денес е моден детаљ и омилен реквизит за разладување за време на топлите денови. ...
сите 5 | | | веќе видена

Со продавањето на Нејмар во француски ПСЖ, екипата на Барселона е значајно ослабена, а сега работите се искомплицираа и со повредата на Луис Суарез кој има ...
сите 11 | | | веќе видена

Кој ќе посака да се ракува со неа, ако за тоа има прилика, ќе има шанси. Меѓутоа, оној кој размислувал од неа да добие автограм, може слободно да заборави на ...
сите 9 | | | веќе видена

Една вистинска филмска приказна. Имено, Џени Верстро во 2015 година го повикала својот внук Карл Сабатино за да се прости од него и тогаш со само една ...
| | веќе видена

Ви подготвивме одлична пилатес вежба со која ќе имате многу потенка половина. Не е лесно да се има тенка половина затоа што некои едноставно немаат природна ...
сите 2 | | | веќе видена

Евровизиските фанови објавија видео во кое даваат свои предлози за тоа кој би можел да ја преставува Македонија на Евровизија 2018. Како предлог, повторно ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Најчесто фудбалот го сметаат за груб спорт, па така девојките тешко се поврзуваат со него. Но, не мора секогаш да биде така, треба на девојките да им се даде ...
сите 7 | | | веќе видена

Добро анализирајте ја фотографијата и обидете се да го воочите. Дали успеавте? Ако сепак не сте, ќе ви помогнеме. Бојата на кучето е црна. Се уште ништо? ...
сите 29 | | | веќе видена

Во деведесеттите години беше“пали, гаси“ на светските модни писти, но по доаѓањето на свет на синот и ќерката, деловните обврски драстично ги намали. Иако и ...
сите 7 | | | веќе видена

Мадриски Реал на убедлив начин стигна до 10-тата титула во шпанскиот Суперкуп. Во неделата Кралевите запишаа пoбеда на Ноу Камп (3-1), а потоа славеа и на ...
сите 32 | | | веќе видена

Џесика ја игра Моли Блум , келнерка и скијачка која се претвори во „Покер принцеза“ како што ја нарекува целиот свет. Моли беше уапсена во 2013 година за ...
сите 13 | | | веќе видена

Неверството е сериозна закана за врската и обично значи крај. Но, некои хороскопски знаци тоа го поднесуваат многу полесно од другите, а доколку личноста која ...
сите 28 | | | веќе видена

Остин Хеј е гиманизјалец кој направил нешто извонредно. Како и секој тинејџер и тој сакал да има простор само за себе. Од таа причина почнал да работи на оваа ...
сите 6 | | | веќе видена

Друштвото барало помош, а немоќната девојка липала, велејќи дека не го чувствува грбот и вратот. Целата ситуација ја снимило едно момче кое било покрај неа на ...
сите 6 | | | веќе видена

Според зборовите на професорот Мермерски од едно предавање, неговиот рецепт е, всушност, храна која му помага на целото тело, а доколку станува збор за рак ќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Во времето на трагедијата, Тоше беше во љубов со ракометарката Андријана, која денес е мажена и има дете. Андријана по трагедијата која тешко ја поднесе, после ...
сите 2 | | | веќе видена

next