Македонија Денес

По цена од 90 американски долари MasterClass на Гери ќе опфати 15 видео лекции, кои ќе ги подучува студентите со неговата архитектонска филозофија по пат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Веб-сајтот е многу едноставен и транспарентен, доволно е да внесете од која држава сте (ја има и Македонија) и на кој континент сакате да патувате. Потоа ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Во извештајот се забележува дека очекува 4,5 милиони продадени примероци Apple Watch во четвртиот квартал од оваа година, што на годишна основа би требало да ...
сите 11 | | | веќе видена

Сите знаеме барем една личност која од врска едноставно не може да излезе достоинствено, туку се претвора во луда бивша. Но како да знаете дека токму таа не ...
сите 28 | | | веќе видена

Задебелени и жолтеникави нокти укажуваат на габична инфекција, а ова заболување лесно се пренесува на домашните. Инфекција може да се пренесе од стапало на ...
сите 7 | | | веќе видена

Салото најчесто е застапено во пределот на стомакот и половината, а ова е храната која е главен сојузник во борбата против големиот и надуен стомак. ...
сите 12 | | | веќе видена

Екстрактот од шафран има помали нус – појави од фармацевтските антидепресиви, а научниците велат дека подобро делуваат кога станува збор за лекување на ...
сите 4 | | | веќе видена

Во овој лист има многу витамини Ц, Е, А, К и Б6, како и ниацин, железо, влакна, рибофлавин, фолна киселина, калциум, магнезиум, бакар и манган. Ова се ...
сите 5 | | | веќе видена

“Што ќе се напиеш?” и понатака е најчестиот разговор при приближување во клубовите, а некои мажи едноставно не се подготвени да бидат одбиени. Се разбира, ...
| | веќе видена

Меѓу нив, тука е и лекцијата која секој треба да ја запомни – како да ги препознаете глупавите луѓе! Легендарниот психијатар многу брзо ја откри човековата ...
сите 2 | | | веќе видена

Како и култниот роман на Маргарет Атвуд по кој е снимена, серијата „Handmaid’s tale” не потсетува на тоа дека женските права се секогаш меѓу првите на нишан во ...
сите 8 | | | веќе видена

Били била учителка и писателка во слободно време. Била позната по тоа што постојано пишувала пораки со кои се потсетувала се што треба да стори тој ден. На 13 ...
сите 7 | | | веќе видена

Тоа што е докажано е дека дури и до 20% батерија се сочувува дневно доколку се избрише Месинџерот. Сепак, тоа не е решение, поради тоа што Фејсбук воведе ...
сите 19 | | | веќе видена

Ако постои една работа која ја научивме од YouTube , тогаш тоа е дека можете да произведувате сопствена храна во секоја просторија. Користејќи пластични шишиња ...
сите 6 | | | веќе видена

Тој се качува на највисоките светски структури и згради и тоа без никаква сигурност. Тој сони само Гопро камера со себе и големо количество негова храброст. ...
сите 5 | | | веќе видена

Штотуку венчана двојка дошла кај еден мудрец. Сакале да дознаат како нивниот брак да биде долг и плодоносен, а во него да не се изгуби она најважното – ...
сите 3 | | | веќе видена

Не е познат идентитетот на девојката,но тоа што е познато е дека ова видео во рекорден рок стана вирално на социјалните мрежи. Свадба по која полуди Балканот: ...
сите 23 | | | веќе видена

next