Македонија Денес

Coober Pedy се наоѓа на југот на Австралија, Основан е во 1915 година кога таму биле откриени рудници на опал. Но поради тоа што било премногу топло, луѓето ...
сите 4 | | | веќе видена

Ова се исцелителските моќи на мачките: -Кога преде, мачката испушта вибрации кои значително го смируваат човечкиот мозок. -Луѓето кои имаат мачки како домашни ...
сите 5 | | | веќе видена

* Без грицки – Еден од најголемите непријатели на витката линија се грицките, кои не мамат додека гледаме филм или ги користиме за да го залажеме гладот. Така ...
сите 9 | | | веќе видена

Во подземна железница се збутани како сардини, а службениците на метро несреќниците кои се наоѓаат во близина на вратата, силно ги буткаат навнатре. Јапонскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако таа улица всушност не се вика така, таа станала позната во светот поради тоа што низ ова густо населено подрачје поминуваат возови по неверојатна траса. ...
сите 47 | | | веќе видена

Тоа што слушате на улиците се птиците, мешање на чајот и кафето и звуци на човечки гласови.. Учителите поминуваат низа градот со нивите ученици без грижа дали ...
сите 11 | | | веќе видена

Хејли сигурно никогаш нема да ја заборави роденденската прослава за оваа година. На забавата биле нејзините пријатели и семејството. Се било вообичаено, ...
сите 8 | | | веќе видена

Иако ни е тешко да се збогуваме со лелеавите фустани и летните мотиви во исто време едвај чекаме да ги испробаме сите есенски трендови. Во морето трендови со ...
сите 13 | | | веќе видена

Никогаш нема да биде во целост ваш/а. Морате да разберете дека кога некој ќе вложи години, пари и целата своја енергија во некоја работа, тој/таа ја доживува ...
сите 33 | | | веќе видена

Не постои жена од семејството Кардашијан, која барем еднаш не била излезена со ваква пунџа. Ким, Кајли, Клои, а најмногу од сите ја промовираше Кендал Џенер. ...
сите 3 | | | веќе видена

И додека едни сакаат да гледаат телевизиски серии на англиски јазик кои се најпопуларни на светот, некои уживаат во драматичноста и случките кои ги нудат ...
сите 7 | | | веќе видена

Овој производ кој од неодамна е во продажба, ви дава можност очилата да ги користите наместо стандардните диоптриски или очила за сонце. Ова овозможува ...
сите 2 | | | веќе видена

„Хитачи“ софтвер е направен така што преку камери во живо и со помош на ГПС може да го следи секој ваш чекор и да го препознае вашето лице. Системот може да ...
сите 26 | | | веќе видена

Имено, доколку не можете да се справите со работите кои ви се во плакарот, можеби би било паметно да го слушнете советот од Французинките! За да одбегнат ...
сите 10 | | | веќе видена

Пристигна од „кујната“ на Бил Вурц кој е познат по интересни и поедноставени клипови. Со оглед на тоа дека живееме во 2017 година, воодушевува токму ...
| | веќе видена

Стрелец Стрелците се најголемите скитници. Не ги држи место, ниту само еден партнер. Штом забележат дека сакате да ги врзете до себе, ќе изчезнат од вашиот ...
сите 47 | | | веќе видена

next