Македонија Денес

До тој кобен ден во 1993 година Моника Селеш беше најдобра тенисерка на светот. А она еден гест на лудак ја запрел оваа девојка родена во Нови Сад. Играла во ...
сите 12 | | | веќе видена

Инаку, Цеца и нејзиниот сопруг, кој сега е во пензија, минатата година се вратиле од Хелсинки. “Сега мојата актерска работа е во преден план, сега тој мене ме ...
сите 10 | | | веќе видена

Утринското кафе може дури и да се смета во еден од здравствените животни постулати, поради сите позитивни ефекти на организмот со умереното конзумирање на ...
сите 18 | | | веќе видена

Вели дека сака да учи нови јазици, па така се заинтересирал и за македонскиот. Никогаш не бил во Македонија, но поради тоа што го поддржуваат многу луѓе би ...
сите 3 | | | веќе видена

Цеца на насловната страна од 1991 година, тогаш на почеток на својата кариера и под моминско презиме Величковиќ, го воодушеви корисниците на социјалните мрежа ...
сите 10 | | | веќе видена

Украинската дизајнерка Ксенија Шнајдер полека но сигурно станува ѕвезда на Инстаграм благодарение на својата најнова креација. Се работи за фармерки кои ...
сите 4 | | | веќе видена

Архитектите Сандро Рамишвили и Иракли Еристави се умовите кои стојат зад овој извонреден хотел – изграден е во минималистички стил, прилагодувајќи се на ...
сите 2 | | | веќе видена

Причина за тоа е нејзината популарност, но и фактот дека на Инстаграм фотографиите е „облечена“ како на насловните страни на спомнатиот магазин! Уживајте:
сите 6 | | | веќе видена

Ендру Пејков- Енди Јр. (Andrew Peykoff-Andy) е четриесет годишен успешен бизнисмен кој е сопственик на најголемата компанија за производство на флаширана вода ...
| | веќе видена

За разлика од многу жени, поточно повеќето од нив, кои едвај чекаат да завршат во медиумите, таа ги избегнува. Нејзините појавувања се многу ретки, а нејзините ...
сите 24 | | | веќе видена

Пишување домашни задачи и играње се сосема нормални секојдневни активности на децата. Но, бројни се оние кои не се ниту свесни колку се среќни затоа што се ...
сите 2 | | | веќе видена

Освен тренинзите многу е важен и талентот, ава тригодишно девојче го има во изобилство. Погледнете го ова неверојатно видео:
сите 21 | | | веќе видена

За сите оние кои штотуку земале домашен миленик или се двоумат на таа тема, во наредните пет дена ќе ви дадам корисни совети за вкупно 52 трикови како самите ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова момче направи чекор повеќе и приреди настап кој долго ќе се памети. Со превез на очите, тој сложил дури 4 коцки, а кога ќе ја видите неговата умешност и ...
сите 4 | | | веќе видена

Единствениот стил кој никогаш не излегува од мода е да се облечете во црно од глава до пети. Патем ниту еден продукт или диета не дава толку брзи резултати во ...
сите 3 | | | веќе видена

Главните ликови- секси Чичолина, промискуитетната Маца, срамежливата Паца, забавната Мендолина, бугарката Илинденка, анксиозната Сузан и изгубениот Трајчо со ...
сите 12 | | | веќе видена

next