На малечко девојче кое се бори со карцином му ја оствариле желбата да стане полицајка (видео)


Абигјел е едно малечко девојче. Нејзината мајка Илен Ариас вели дека докторите кажале дека е време да уживаат во животот и дека тоа тешко го прифатиле тој факт, плачеле со недели, но не ја губат надежта. Абигејл на шефот на полицијата во една прилика му кажала дека сака да биде полицајка кога ќе порасне. Кога тој слушнал за нејзината бора, решил да и ја исполни желбата. Облечена во униформа и опкружена со пријателите, роднините и полицајците, положила заклетва.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова видео има за цел да ви помогне да ги откриете одговорите и да ги видите клиничките примери пронајдени кај многу лица со ASD (аутистичен спектар на нарушувања). Исто така, како забелешка, се спомнува ехолалијата (бесмислено повторување на изговорените зборови на друг човек како симптом на психијатриско нарушување), во примерот со говорот, но овој конкретен пример (иако Алистер го повторуваше она што го слушна), исто така беше пример за палилалија (постојано повторување), за повеќе информации за повторување на зборовите, видете овде . Кои се десетте рани знаци на аутизам, претставени во видео од едно семејство со три аутистични деца, прочитајте ТУКА . Фото: Pixabey
| | веќе видена | слични

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На малечко девојче кое се бори со карцином му ја оствариле желбата да стане полицајка (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: