Македонија Денес

На второ место на оваа листа се најдоа граѓаните на Црна Гора кои во просек пијат 6,6 литри алкохол годишно додека на третото место во регионот според ...
сите 15 | | | веќе видена

Интернет платформата за брз букинг на билети за автобуски и железнички сообраќај Wanderu направила листа на најевтини и најскапи градови за посета во Европа. ...
сите 12 | | | веќе видена

Адам и Ники се млада двојка од Велика Британија кои еден ден сфатиле дека месечната кирија ги остава буквално без пари за остатокот од месецот. На интернетот ...
сите 2 | | | веќе видена

Меѓутоа, прано, во некој постар временски период, сите предмети се изработувале рачно и биле нешто посебно. Машите и автоматизација ја преземаа човечката ...
сите 9 | | | веќе видена

Голем број жители од другите држави почнале да го танцуваат, помеѓу нив и Африканците, Русите па дури и Индијанците. Иако е одамна измислен и денес е доста ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога Сара прв пат дошла на работа и кажале дека Лакоми е луда и дека нема да може да биде во состојба да живее во друштво. Помеѓу другото ја ставиле во ...
сите 3 | | | веќе видена

Веќе по првото нанесување ќе почувствувате импресивен ефект. Оваа маска ќе стане алтернатива на многубројни козметички третмани во салоните за убавина. Покрај ...
сите 11 | | | веќе видена

Обично сопрузите се оние кои прават шеги на сметка на сопругите но тоа се сменило во ова видео. Тоа што е интересно е дека оваа венчавка почнува како и секоја ...
сите 7 | | | веќе видена

Токму некои од неверојатните операции за кои може повеќе да дознаете вклучуваат и спојување на преполовен рбетен столб, операција изведена во матка и други. ...
сите 2 | | | веќе видена

8+2=16106 делува потполно нелогично и невозможно. Но ако ја разбиете шифрата, на добар пат сте целата равенка да ја решите во неколку секунди. Решението ...
сите 2 | | | веќе видена

Но, понекогаш најдобрите производи за убавина се кријат, онаму каде никогаш не би очекувале, во вашите кујнски плакари. Сигурно сте слушнале до сега за сите ...
сите 9 | | | веќе видена

Балсам за уста Постојат два вида на херпес – орален и генитален, и двата се пренесуваат со директен контакт. Ако позајмите балсам за усни од некој кој има ...
сите 5 | | | веќе видена

Овен Мисли премногу. Говори малку. Дејствува правилно. Бик Мисли на многу работи. Говори уверливо. Дејствува во зависност од ситуација. Близнаци Мисли само на ...
сите 51 | | | веќе видена

Меѓутоа, доколку последната бројка на првата страна се разликува од бројката на истата позиција на другата страна тоа значело дека таа личност е кривично ...
сите 2 | | | веќе видена

Во продолжение прочитајте што се случува во вашето тело ако не се наспиете доволно. Мозокот работи послабо – Недостатокот на сон го намалува дотокот на крв во ...
сите 13 | | | веќе видена

Веројатно и вие сте еден од голем број луѓе кои во фиоката под рерната држат мрсна хартија, фолија, капаци или калапи за мафини. Но без оглед за што и да ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Меѓутоа овој апарат има уште многу можности, а сигурни сме дека за половина од овие никогаш не сте слушнале. Погледнете во видеото некои од триковите:
сите 4 | | | веќе видена

Меѓутоа, малку е познато дека магданос е одличен диуретик, намалува отоци, го чисти уринарниот тракт и така помага кај голем број други здравствени проблеми. ...
сите 24 | | | веќе видена

Ако прашате некого што мисли за другите луѓе околу него, тоа може да открие неверојатно многу за неговата личност, тврдат експертите. Луѓето кои другите луѓе ...
сите 14 | | | веќе видена

За да го скратите времето кое го поминувате во лупење на кората на компирот ви нудиме едноставен трик кој ќе ве воодушеви. Исечете го компирот по целата ...
сите 8 | | | веќе видена

next