Македонија Денес

На дадената слика се наоѓа еден детаљ кој мал број на луѓе може да го воочат, а одговорот открива дали сте гениј или не. На оваа слика се наоѓа и портрет на ...
сите 4 | | | веќе видена

Фаталната Дијана станала позната уште кон крајот на седумдесетите години. Босанката од Тузла се сликала гола за магазинот „Старт“ како и за американскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Тој и одговорил: “Тоа е мојата мајка .” Но таа и понатака инсистирала на тоа таа да биде отстранета од нивната свадба … Синот се приближил кон микрофонот за да ...
сите 4 | | | веќе видена

9 д 10 луѓе би се сложиле дека мобилните телефони се еден од најкорисните изуми на луѓето. Ние едноставно не можеме да ги замислиме нашите животи без нив. ...
сите 2 | | | веќе видена

Овој пронаоѓач година дна работел на “Daedalus Flight Suit” костумот кој има мали авионски мотори на рацете, нозете и грбот. Наместо мини реактори кои Тони ...
сите 2 | | | веќе видена

На прв поглед на фотографијата може да видите само темна дамка, меѓутоа, ако се загледате малку подобро, на неа ќе видите некој број. Вашиот вид зависи и од ...
сите 9 | | | веќе видена

Во некои случаи од лошите духови ќе се заштитите ако со прстите направите облик на крст. Тука е пописот на некои работи кои би требало да ги избегнувате ако не ...
сите 2 | | | веќе видена

Меѓутоа, австралиска комисија за сообраќајни несреќи Викторија (Victoria, Australia’s Transport Accident Commission), која се занимава со проблемите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Доколку трагате по детали кои во момент ќе ви го подобрат расположението, овие шарени цветови од хартија се вистинскиот избор. Погледнете го прилогот:
сите 2 | | | веќе видена

Актерката која пред околу 6 години ја гледавме секојдневно на телевизија, не успеа да добие голем број на фанови на овие простори, и тоа пред се поради ликот ...
сите 2 | | | веќе видена

Леонардо ди Каприо денес е една од најголемите ѕвезди во Холивуд. Жените од целиот свет сонуваат за овој оскаровец. Но, дали се сеќавате на неговите ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако сакаат убави и шарени нокти а не знаете како да цртате се што ви треба е црна шнола како на сликата и малку време за да добиете совршени нокти. Погледнете ...
сите 2 | | | веќе видена

Дали е навистина така или е во прашање обично суеверие, не знаеме, но кога ќе го откриете значењето на своето име и ќе дознаете дека тоа претствува заштита од ...
сите 2 | | | веќе видена

За почеток, обидете се ја свртите жирафата на другата страна, така што ќе поместите само едно чкорче. Сега обидете се да ја “фрлате” топката од целта со ...
сите 3 | | | веќе видена

Совет на Мајка Тереза: што да правите со луѓето што се злобни кон вас: -Луѓето можат да бидат неразумни, нелогични и егоистични: сеедно простете им. Ако ја ...
сите 64 | | | веќе видена

next