Македонија Денес

Корисниците на социјалните мрежи веднаш почнале да се шегуваат на интернетот. На крајот и самата полиција се вклучила во „играта“ со официјално соопштение во ...
сите 3 | | | веќе видена

Постарата сестра на Дајана Сара е причината што Чарлс и Дајана се запознале – таа била со него во врска. Меѓутоа, нивната врска доживеала тежок момент кога ...
сите 16 | | | веќе видена

Прво погледнете ја фотографијата и по првичното воодушевување од задникот погледнете ја уште еднаш додека не сфатите дека станува збор само за кауч.
сите 5 | | | веќе видена

Јасно нагласила дека сака да го смени изгледот, но била и несигурна, па и било страв од тоа што ја чека. Кажала дека моментално не ја сака бојата на косата ...
сите 5 | | | веќе видена

Сепак, на оваа снимка која ги запали социјалните мрежи не така, токму спротивно. На снимката малечката сестричка плаче зошто не може да погоди со топката во ...
сите 3 | | | веќе видена

Јаболковиот оцет има бројни употреби, а освен во салатите, може да се користи и за намалување на целулитот. Начинот на подготовка на оваа смеса за намалување ...
сите 2 | | | веќе видена

Цревата играат клучна улога за елиминација на токсините и отпадот од телото, па токму тоа е и причината поради која треба да водиме грижа за тоа. Морате да ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Добра вест е дека за решавање на овој проблем не ви се потребни скапи помади и третмани затоа што најдобриот лек сигурно веќе го имате во вашиот дом. Познато е ...
сите 5 | | | веќе видена

Значи, тие монаси кои се заколнале на молк. Но, што доколку сакаат малку и да запеат, чисто да ја разбијат монотонијата и светот на тишината кој го одбрале. ...
| | веќе видена

Како што подоцна се дознало, во леталото биле инструктор и пилот почетник, а тогаш дошло до проблем со моторот. Инструкторот ги преземал командите и без ...
сите 23 | | | веќе видена

Во таа намена спровеле истражување каде се анкетирани повеќе од 2000 луѓе. Ги прашале колкав е просечниот пенис и што е поважно, што мислат, колкав б требало ...
сите 17 | | | веќе видена

Податоците кои ги објавил порталот “Illicit Encounters”откриваат дека прељубниците најчесто ќе ја контактираат личноста со која се во тајна врска токму во ...
сите 2 | | | веќе видена

Ви прикажуваме детален опис на процесите кои се случуваат во телото откако ќе испиете газиран пијалак, со објаснување на кој начин состојките влијаат на ...
сите 9 | | | веќе видена

Додека машкиот знак „носи“ панталони, женскиот знак „носи“ фустан, а тоа сега би можело да биде помалку застарено и ограничувачки. Компанијата Axosoft од ...
сите 9 | | | веќе видена

Малините се летен плод богат со антиоксиданси, витамини и минерали. Во нив се наоѓаат витамини од групата Б – Б1, Б12 и витамин Ц. Високата содржина на влакна ...
сите 10 | | | веќе видена

Имено, Роман е роден со тежок деформитет на неуронска цевка, познат под име спина бифида. Оваа состојба претставува расцеп на рбетниот столб,поради кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Досега пред јавноста беа прикажани само симулациите и кратките пробни цевки на тунелот, но Маск откри дека првата комерцијална јавна делница во еден од нивните ...
сите 19 | | | веќе видена

Револуцијата која последниве години се одвива во геномика се повеќе овозможува важни истражувања во економијата, а една нова голема студија го покажа тоа во ...
сите 2 | | | веќе видена

next