Луѓе без стил: Овие личност имаат сериозен проблем кога е модата во прашање (галерија)

Од филм, музика до фотографија, разновидните уметности и уметници имаат можност да вдишат нов живот во секој медиум - ова станува очигледно кога ќе ги разгледате фотографиите од светскиот натпревар за фотографии организиран од „Сони“, кој важи за еден од најдобрите натпревари за фотографии во светот. Оваа година се одржа 12. пат по ред, а неговата цел е да ги покаже најдобрите современи фотографии од целиот свет. Ова се најдобрите. ГАЛЕРИЈА
| | веќе видена | слични

Кога ќе видиме очигледни грешки ни доаѓа да вреснеме „Како е возможно ова?“. Токму такви случаи се следниве кои едноставно ќе ве остават во неверување и ќе се запрашате како некој ова можел да го изведе.
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, министерот за здравство, Венко Филипче и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, денеска извршија увид во ...
сите 546 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 379 | | | веќе видена

Дваесет и два нови случаи на заболени од коронавирус се регистрирани изминатите 24 часа во земјава, соопшти Министерството за здравство. По градови во Скопје ...
сите 156 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 180 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 314 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луѓе без стил: Овие личност имаат сериозен проблем кога е модата во прашање (галерија)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: