Македонија Денес

Бенефициите на овие листови се големи, тие можат да помогнат во лекување на кардиоваскуларни болести и имунолошкиот систем, зголемување на енергијата, го ...
сите 7 | | | веќе видена

Потребни состојки: * 1 мала лажичка цимет во прав * 3/4 од чаша кокосово масло * Половина чаша мед Помешајте ги сите состојки додека не добиете убава смеса. ...
сите 22 | | | веќе видена

Што прво забележувате на сликата? Баба и дедо кои се гледаат Двајца мажи, од кои едниот свири на гитара Други детали – девојка, врата, лампа, круна … Што вам ...
сите 2 | | | веќе видена

Вангелија била родена 1911 година во семејството на Панде Сурчев и Параскева како нивно прво чедо. Нејзината мајка починала при раѓањето на второто дете, во ...
сите 12 | | | веќе видена

На неупатените фотографијата им изгледа безначајно – позирање на вљубената двојка за масите во прегратка. Но, очигледно е дека со неа требало да се постигне ...
сите 10 | | | веќе видена

Иако, играњето фудбал значи жртвување, откажување од многу работи и секојдневни тренинзи, сепак, да се биде професионален фудбалер си има свои предности. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Младата блогерка потенцира дека ова е одлична за промена на фризурата кога седите на маса и правите некоја не толку креативна активност. Важно е да се користи ...
сите 5 | | | веќе видена

Но, доколку сакате да дознаете дали исто размислувате со вашиот актуелен партнер, има 3 едноставни прашања кои доколку ги одговорите исто, постои голема ...
сите 18 | | | веќе видена

Емотивни, емпатични и секогаш се грижат за другите. Најголем проблем им претставуваат ситуациите на кои не можат да влијаат и проблемите кои не можат да ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Студијата покажала дека оптимистите обично имаат високи очекувања кои понекогаш можат да бидат нереални и да се одразуваат негативно на врската, кога на пример ...
сите 2 | | | веќе видена

Постои едноставен трик како да прочитате порака, а личноста која ви ја испратила тоа да не го види. Кога ќе ја забележите пораката, вклучете airplane mod, а ...
| | веќе видена

Водолија Златен знак кој често пати е потценуван, бидејќи не е разберен правилно. Водолиите се многу борбени и силни луѓе, но никогаш не би игнорирале некој во ...
сите 37 | | | веќе видена

Ја земале работата во свои раце: во флуоресцентни жолто – зелени елеци какви што користи полиција, жителите стојат покрај патот, држејќи црн фен за коса кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Рецепт: две состојки кои ви се потребни се јаболковиот оцет и најобичен лосион за тело. Потребно е да ги промешате лосионот и оцетот во размер 3:1, а потоа ...
сите 9 | | | веќе видена

Најдобра опција е да започнете од фотографиите и видео деловите. Тие завземаат многу меморија(посебно видео деловите) па најпаметна опција ви е да ги префрлите ...
сите 15 | | | веќе видена

Фактот дека нејзиниот син, кој толку се борел да се спријатели со некој, конечно е прифатен ја трогнала до таа мерка што солзите не можела да ги задржи. -Го ...
сите 5 | | | веќе видена

next