Македонија Денес

-На нив слични им се луѓето кои постојано ги чистат своите чевли, тие кои постојано ги прекинуваат другите додека зборуваат и оние кои не можат да контролираат ...
сите 4 | | | веќе видена

За да не направите голема штета, треба да најдете начин како да ја канализирате таа енергија. Во следното видео погледнете како да направите антистрес или ...
сите 3 | | | веќе видена

На Бренд Васку му дијагностицирале рак на коски, а поради хемотерапија ја изгубил целата коса. Момчињата кои играат американски фудбал во Кармајкл гимназија ...
сите 3 | | | веќе видена

Нејзините ученици имаат Даунов синдром, а на свадбата девојчињата имале бели фустани со цветни венчиња околу главите, додека момчињата биле облечени во свечени ...
сите 10 | | | веќе видена

Меѓутоа за да дознаете дали е добра љубовџика, прво нешто што треба да забележите се знаците на љубопитност, затоа што токму оваа особина ќе ви покаже дали вие ...
сите 13 | | | веќе видена

Како и кај другите фризури, секоја сезона носи новини, па со мали прилагодувања на овие практични фризури ќе изгледате модерно. Во моментов, најпопуларни се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во пракса на венчавка младоженецот и невестата се во центарот на вниманието. Но, во случајот на најважниот ден за Џесика и Џеферсон учествувала и една посебна ...
сите 10 | | | веќе видена

Таткото ја презема грижата за малечките, а тоа што камерата го забележала стана вистински хит на интернетот, со повеќе од 17 милиони прегледи. Погледнете и ...
сите 2 | | | веќе видена

На тој начин, голем број недоразбирања и фрустрации би се замениле со совршена комуникација, прекрасно љубовно искуство и одличен секс. Сè што треба да знаете ...
сите 26 | | | веќе видена

Купувањето преку интернет можеби е поевтино и полесно отколку шетање по продавници, но исто така е ризично. Тоа го докажува случајот на Џереми Расел , кој се ...
сите 2 | | | веќе видена

Неговата брада од секогаш ја сметала за неуредна и надвор од контрола. Секогаш оставал трага зад себе, особено во бањата што дополнително и одело на нерви. Но, ...
сите 3 | | | веќе видена

Овој син и неговата мајка решиле да ги изненадат гостите на свадбата така што им приредиле настап за паметење. Почнале со бавен танц, а тогаш музиката сопрела ...
сите 2 | | | веќе видена

Постапка: 1. Излупете ги портокалите, земете ја кората а плодовите оставете ги за јадење. Поделете ја кората на секој портокал на 9 парчиња. Ставете ги во ...
сите 13 | | | веќе видена

На дадената слика се наоѓа еден детаљ кој мал број на луѓе може да го воочат, а одговорот открива дали сте гениј или не. На оваа слика се наоѓа и портрет на ...
сите 4 | | | веќе видена

Фаталната Дијана станала позната уште кон крајот на седумдесетите години. Босанката од Тузла се сликала гола за магазинот „Старт“ како и за американскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

next