Македонија Денес

Станува збор за укосници и шноли. Од оние наједноставни, до украсни, укосниците може да ви ја поправата фризурата за помалку од една минута. Трендот го ...
сите 3 | | | веќе видена

Сега на ред дојде нешто сосема ново, а станува збор за фармерки со потполно различни асиметрични ногавици, за чиј дизајн е заслужен украински бренд “Ksenia ...
сите 3 | | | веќе видена

Кејтлин Охаши (21), гимнастичарка од американскиот UCLA универзитетот, целиот свет ја забележа по снимката на која изведува фантастична кореографија зачинета ...
сите 9 | | | веќе видена

Токио Змиски центар е нов вид на кафуле кое неодамна се отворило и наместо да им нуди на муштериите да се играта со мачиња и кучиња, ова кафуле им нуди можност ...
сите 3 | | | веќе видена

А дури и кога се ќе направат и се подготвени да тргнат, излегува дека бришачите цврсто се замрзнати за ветробранот. На нив им треба доста време за да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Модниот магазин Elle е одличен извор на информации за сите дами кои сакаат да ѕирнат во модната сезона пролет 2019 година! Нивниот избор не потсетува на ...
сите 8 | | | веќе видена

Нејзиниот танц со татко и почнал едноставно и традиционално, но веќе неколку моменти подоцна се случува вистински спектакл. Откако буквално го „уништиле“ ...
сите 7 | | | веќе видена

Познатата “Г диета” се базира на исхрана која содржи намирници за правилно функционирање на цревата и против подуеност на стомакот. Оваа диета функционира така ...
сите 10 | | | веќе видена

Колку побрзо откриете за што се работи, толку моќта на перцепија ви е поголема и можно е да имате добри предиспозиции за успешен приватен детектив. За што се ...
сите 6 | | | веќе видена

За мисонерската поза мажите ќе кажат – прилично сувопарно и без изненадувања, скоро досадно. Жените со малку поразлично мислење – а која уште не ја сака оваа ...
| | веќе видена

Сепак, постојат навики кои можат успешно да ја зачуваат вашата линија на завидно ниво. Не е секој ден посебна пригода Крофни на работа, декадентен оброк во ...
сите 19 | | | веќе видена

Нивната убавина е само нагласена за да бидат она што се, но и за да не погрешат премногу. Затоа што на ваквите случувања, секогаш е подобро да ја одберат ...
сите 5 | | | веќе видена

Но, таа не е само ќерка на претседателот – таа е, исто така, сопруга, мајка, автор и бизнисменка! Погледнете од галеријата како некогаш изгледала Иванка Трамп!
сите 21 | | | веќе видена

Станува збор за „рецепт“ од народна медицина кој се пренесува од колено на колено. Доколку имате внатрешни ранички, испијте малку мелен црвен пипер изматена во ...
сите 6 | | | веќе видена

Пауза! Ставете се на страна, сместете се удобно и кликнете го „плеј“ копечето. Гарантираме смеење до солзи. Некои снимки се сурови, но во исто време и ...
| | веќе видена

next