Македонија Денес

Од вечна русокоса, со подолга или пократка коса, Шарлиз покажа колку добро и стои и потемна коса. Краткиот паж кој дефинитивно е хит во последно време совршено ...
сите 5 | | | веќе видена

Можеби најзабележлива, поради нејзината модна комбинација, била манекенката Кендал Џенер. Кендал (23) се појавила во црна тоалета која малку оставала на ...
сите 22 | | | веќе видена

Откако филмот со Бредли Купер „Ѕвезда е родена“ ја лансираше во ѕвездите, пејачката се потрудила нејзиното појавување на престижното доделување на нагардите да ...
сите 67 | | | веќе видена

Трејси Андерсон, најпознатиот фитнес инструктор во Америка, открила совршена вежба која ги топи масните наслаги околу колената и колковите, правејќи ги нозете ...
сите 9 | | | веќе видена

Постојат толку многу фризури кои се прават за неколку минути, а буквално нема шанса да не ви успеат. Една од нив е и шик пунџата наречена „француски јазол“ ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа госпоѓа за прв пат имала можност да го користи уредот “Oculus Go”, која верно преноси видео игри во реалниот свет. Синот и пуштил возење на тобоган и ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако само малку размислите, ќе сфатите дека оваа загатка воопшто не е тешка и дека е сосема логично што децата ја решаваат за помлаку од една минута. Прашањето ...
сите 2 | | | веќе видена

Кој би помислил дека тарантулите ги следат трендовите во смисла на модерниот танц? Станува збор за таканареченото тверкување, веќе со години популарен секси ...
сите 5 | | | веќе видена

Оваа девојка решила да провери како нејзиното куче би реагирало кога таа би се онесвестила. Одглумила дека паѓа, а кучето и помогнало така што и донело чорапа ...
сите 15 | | | веќе видена

Замислете да го шетате вашиот миленик, се играте со него, а миленикот е мечка тешка повеќе од 600 килограми! За Џим и неговата сопруга токму тоа е нивниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Америка постои цела заедница луѓе кои се подготвуваат за можен нуклеарен судир помеѓу големите сили. На англиски, тие се нарекуваат preprsi или ...
сите 2 | | | веќе видена

„Оваа тема е снимена одамна, односно буквално во исто време со „Метар дана“, но чекав да помине време, публиката убаво да чуе што сме сработиле, што се вели да ...
сите 6 | | | веќе видена

Не е баш секоја детелина среќна! Имено, ова растение има сложени листови кои најчесто се составени од три дела, а малку поретко и повеќе. Бидејќи детелините ...
сите 2 | | | веќе видена

Во текот на нашиот живот, различни луѓе доаѓаат и си одат. Некои се задржуваат доста долго, некои се присутни само на кратко. Некои се добри, а има и лоши … ...
сите 3 | | | веќе видена

Белите јајца имаат потенка лушпа од темните. Ако имате намера да ги фарбате со кромид, одберете потемни. Белите се подобри за посветлите бои, но ризикот да ...
сите 4 | | | веќе видена

Брендот наречен “Vetement” лансираше нов модел на фармерки кои по еден детаљ се издвојуваат од другите и мора да признаеме, во право се критичарите дека имаме ...
сите 2 | | | веќе видена

А она што луѓето секако најмногу ги интересира дали таа, Доналд и Барон функционираат како вистинско семејство и како изгледа нивниот однос. – Доналд има ...
сите 13 | | | веќе видена

Олимпискиот канал дојде на идеја да создаде проект наречен “Како би изгледале Олимписки игри за бебиња”. Тие се толку неодоливи што целосно ќе ви го одвлечат ...
сите 2 | | | веќе видена

next