Македонија Денес

Прочитајте кои се стандардните 6 прашања кои можат да бидат поприлично приватни и иритантни и во никој случај не би требало да ги поставувате на жените во ...
сите 2 | | | веќе видена

На крајот не дошло до соработка со Цеца, а овој хит на крајот момчињата од групата го отпеале со Тамара Тодевска. -Бевме во преговори со Цеца. Поради некои ...
сите 14 | | | веќе видена

Врската на Каролина и Михајло не траеше долго, а тој во медиумите наводно проговорил за романсата со македонската ѕвезда. -Тоа е романтична приказна и јас сум ...
сите 8 | | | веќе видена

Иако не знае точното потекло на оваа формула, многумина се слагаат со нејзините резултати кога е во прашање пронаоѓање на љубовта. Во случај да барате партнер, ...
сите 14 | | | веќе видена

„Ooho“ е одржлива замена за пластичните шишиња и чаши, направена со користење на натриум алганит смеса, земени од темни алги и калциум хлорид. Овие балони ги ...
| | веќе видена

Бебето Бенце е родено во Унгарија, а тоа што ги шокирало сите во болницата е фактот дека е момчето е родено со огромна коса. Тоа што го разликува од останатите ...
сите 5 | | | веќе видена

Студијата опфатила 200 мажи споредувајќи го нивниот индекс на телесна маса (БМИ) со времетраењето на сексуалниот однос. Нивните одговори покажаа дека мажите со ...
сите 20 | | | веќе видена

Овен – Полетен и енергичен додека е заинтересиран, но и најдобар е во пронаоѓање на пократки патчиња. Бик – Работи со темпо кое самиот ќе си одреди, ниту ...
| | веќе видена

-На нив слични им се луѓето кои постојано ги чистат своите чевли, тие кои постојано ги прекинуваат другите додека зборуваат и оние кои не можат да контролираат ...
сите 3 | | | веќе видена

За да не направите голема штета, треба да најдете начин како да ја канализирате таа енергија. Во следното видео погледнете како да направите антистрес или ...
сите 5 | | | веќе видена

На Бренд Васку му дијагностицирале рак на коски, а поради хемотерапија ја изгубил целата коса. Момчињата кои играат американски фудбал во Кармајкл гимназија ...
сите 3 | | | веќе видена

Нејзините ученици имаат Даунов синдром, а на свадбата девојчињата имале бели фустани со цветни венчиња околу главите, додека момчињата биле облечени во свечени ...
сите 10 | | | веќе видена

Меѓутоа за да дознаете дали е добра љубовџика, прво нешто што треба да забележите се знаците на љубопитност, затоа што токму оваа особина ќе ви покаже дали вие ...
сите 10 | | | веќе видена

Како и кај другите фризури, секоја сезона носи новини, па со мали прилагодувања на овие практични фризури ќе изгледате модерно. Во моментов, најпопуларни се ...
сите 9 | | | веќе видена

Во пракса на венчавка младоженецот и невестата се во центарот на вниманието. Но, во случајот на најважниот ден за Џесика и Џеферсон учествувала и една посебна ...
сите 10 | | | веќе видена

Таткото ја презема грижата за малечките, а тоа што камерата го забележала стана вистински хит на интернетот, со повеќе од 17 милиони прегледи. Погледнете и ...
сите 3 | | | веќе видена

На тој начин, голем број недоразбирања и фрустрации би се замениле со совршена комуникација, прекрасно љубовно искуство и одличен секс. Сè што треба да знаете ...
сите 39 | | | веќе видена

next