Македонија Денес

Во 2019 важно е да престанете да ги брзате работите. Годишниот хороскоп покажува дека овој вид на невнимание може да доведе до сериозни проблеми во кариерата и ...
сите 56 | | | веќе видена

Годишниот хороскоп за Лавот покажува дека 2019 ќе биде многу бурна. Признанија, унапредувања и внимание. Сите работи за кои Лавот смета дека вреди да се живее. ...
сите 58 | | | веќе видена

Вие верувате дека тоа што го правите е исправно. Затоа, можеби ќе ви бидете исфрустрирани кога ќе ве одминат позитивните работни резутлати. Кога 2019 ќе ...
сите 58 | | | веќе видена

За почеток, немојте да јадете ништо неколку часа пред спиење, а потоа, непосредно пред да си легнете, пригответе напивка од следниве состојки: половина цеден ...
сите 7 | | | веќе видена

Внимавајте на себе и вложете напори, но не ја земајте секоја работа која ќе ви ја даваат. Годишниот хороскоп покажува дека голем дел од работата ќе биде ...
сите 59 | | | веќе видена

Потребни состојки: За кремот 7 јајца 350 грама шеќер 1 ванилин шеќер 220 грама брашно 1,5 литри млеко 500 милилитри слатка павлака сок од 1 лимон 3 лажици рум ...
сите 134 | | | веќе видена

Иако повеќето жени ја сметаат оваа идеја за луда, миењето коса со кафе е одличен метод за убава, сјајна и здрава коса. Едно истражување покажало дека кафето ...
сите 10 | | | веќе видена

Судејќи по хороскопот, оваа година ќе биде исполнета со изненадувања и чудесни случувања. Годишниот хороскоп за Биковите предвидува и многу сјајни шанси за ...
сите 60 | | | веќе видена

Откако Pantone ја објави бојата за 2019-та година, славните побрзаа први да ја облечат на себе. Станува збор за коралната боја која младата манекенка ја ...
сите 2 | | | веќе видена

За Овните, 2019 ќе биде година на успеси и порази, измешани чувства и многу постигнати резултати. Во текот на првите месеци ќе бидете нервозни, па дури и бесни ...
сите 61 | | | веќе видена

Ако пукањето на прстите ви дава чувство на олеснување, не сте единствени. Звукот на „пуцкање“ што го слушате е всушност пукање балончиња од гас кои се собираат ...
сите 2 | | | веќе видена

Подготовка: Кога ќе ги измешате солта и пивото, оставете 30 минути да се топи. Нанесете ја смесата на прозор со четка или крпа, пополека како да ги „перете“ ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите оние кои имаат домашен миленик безусловно го сакаат и повеќето се со вас во топол дом во овие студени денови. Меѓутоа, бројни животни ја немаат таа среќа ...
сите 19 | | | веќе видена

Иако Марс, владарот на овој знак, во себе носи агресивна енергија, која може да биде деструктивна, токму тој ги прави Овните победници. Овен сака секогаш да е ...
сите 38 | | | веќе видена

Овој леб е здрав, а може да ви помогне да ја намалите тежината, затоа што е хранлив, па само 1 или 2 порции камали леб ќе го намали апетитот и ќе направи да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Тоа го прават во исклучително кратки секвенци со што ги намалуваат штетните ефекти по компонентите на автомобилот. Екипата на YouTube каналот Garage 54 ...
сите 7 | | | веќе видена

Dermophis donaldtrumpi е откриен во Панама, а називот му го дал Ејдан Бел, првиот човек на компанијата EnviroBuild која се занимава со производство на ...
сите 182 | | | веќе видена

Имено, Андреас Алфаро, еден сосема обичен ден на патот кон факултетот наишол на пеперутка. На почетокот мислел дека е повредена или на умирање, но развојот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Ги сакале или не, кланот Кардашијан – Џенер таботи со полна пареа, а кога е во прашање бизнисот, со нив нема шега. Моментално најпопуларната, но и најбогатата ...
сите 2 | | | веќе видена

Станува збор за Биковите кои се познати како дами кои се стрствени и женствени, односно мажи кои пленат со шарм. За жените Бикови флертот е дел од ...
сите 3 | | | веќе видена

next