Македонија Денес

Наутро извадете ги и ставете ги пред вентилатор, а под шишињата најдобро би било да поставите послужавник. Кога и да го користите овој метод, потребно е да ја ...
сите 11 | | | веќе видена

– Кога нуркате во базен, очите ви поцрвенуваат поради хлорот кој се врзал за урина и пот – вели доктор Мајкл Бич, еден од директорите на Американскиот центар ...
сите 2 | | | веќе видена

Верувате ли во магии? Да ви кажеме искрено и ние не сме сигурни што мислиме за ова прашање. Се случуваат работи за кои човекот едноставно нема објаснување, па ...
сите 2 | | | веќе видена

Локалните жители од западен Бенгал слушнале пискоти кои доаѓале од Баикантапурска шума. Кога се доближеле виделе питон, долг 4.5 метри кои убиле и изел цела ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа девојка патува околу светот, а за спомен се слика на сите места кои ги посетува. Но, најинтересно е тоа што на овие фотографии позира гола. Истите ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Пет британски убавици беа дел од „Spice Girls”. Некои со поголем талент за пеење, некои со помал, но за едно ќе се согласиме- сите беа одлични за правење шоу. ...
сите 19 | | | веќе видена

Сега веќе не мора да го чекате моментот кога ќе отидете во кревет за да дознаете дали вашиот маж е оган во кревет. Доволно е да дознаете кога е роден, и ...
сите 3 | | | веќе видена

Доколку родителите на ова петгодишно момче од градот Кингдао во Кина се придржувале до овој совет, сега не би имале проблем. Тие го оставиле синчето само дома ...
сите 5 | | | веќе видена

Брендон Везман од Тексас излегол со една девојка на состанок и како прав џентламен ја однел во кино. Тие се запознале преку социјална мрежа, но се чини дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Дарко Глишиќ веќе подолго време се гледа со црногорската ракометарка на ЖРК Вардар, Андреа Кликовац. Влатко Гроздановски од неодамна “скрши многу срца“ и се ...
сите 4 | | | веќе видена

Кога ќе ги имате сите потребни материјали и алат, повторете ја објаснетата постапка, чекор по чекор направете сопствена клима и време е за уживање.
сите 8 | | | веќе видена

Се препорачува вашите чешли и четки да ги чистите на секои 7-10 дена. За само 15 минути можете да се ослободите од нечистотијата со помош на следнава постапка. ...
сите 6 | | | веќе видена

На второ место на оваа листа се најдоа граѓаните на Црна Гора кои во просек пијат 6,6 литри алкохол годишно додека на третото место во регионот според ...
сите 9 | | | веќе видена

Интернет платформата за брз букинг на билети за автобуски и железнички сообраќај Wanderu направила листа на најевтини и најскапи градови за посета во Европа. ...
сите 18 | | | веќе видена

Адам и Ники се млада двојка од Велика Британија кои еден ден сфатиле дека месечната кирија ги остава буквално без пари за остатокот од месецот. На интернетот ...
сите 2 | | | веќе видена

Меѓутоа, прано, во некој постар временски период, сите предмети се изработувале рачно и биле нешто посебно. Машите и автоматизација ја преземаа човечката ...
сите 9 | | | веќе видена

Голем број жители од другите држави почнале да го танцуваат, помеѓу нив и Африканците, Русите па дури и Индијанците. Иако е одамна измислен и денес е доста ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога Сара прв пат дошла на работа и кажале дека Лакоми е луда и дека нема да може да биде во состојба да живее во друштво. Помеѓу другото ја ставиле во ...
сите 4 | | | веќе видена

next