Македонија Денес

Со години имала ист изглед и била фокусирана на сите други и немала време за себе и своите потреби. Последна работа која и била на памет е да ја среди својата ...
сите 2 | | | веќе видена

Љубопитните големи тигри беа собрани и го чекаа моментот да го соборат дронот. Откако им успеа првиот чекор потоа го искршија на парчиња, па дури и го џвакаа ...
сите 7 | | | веќе видена

Токму ова го направија двајца авантуристи кои се качија на Canary Wharf, втората највисока зграда во Лондон. Го направија ова за да ја “допрат пирамидата”, ...
сите 8 | | | веќе видена

За помалку од една минута, тој помина низ толку чувства и емоции и тоа го покажа користејќи не еден туку два јазика за да ги контролира возбудата и шок. Од ...
сите 2 | | | веќе видена

Имено, тој имал гаража коа никогаш не се користела во точно одредени цели и решил да ја преуреди во мал апартман во кој неговата тешта би можела пристојно да ...
сите 2 | | | веќе видена

Овие делови кои останале од некое далечно минато познати се како рудиментарни структури и претставуваат прилично интересна тема за проучување. Станува збор за ...
сите 2 | | | веќе видена

Освен поинаквиот моден стил, шминка и фризура, пејачката на оваа фотографија има и значително помалку естетски корекции. Погледнете и уверете се и самите: ...
сите 11 | | | веќе видена

Кога во 1979 година се емитуваше првата епизода на серијата “Жежок ветер”, приказната за Шурда и неговата потрага по подобар живот веднаш ги освои срцата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако сте носталгични и ви недостига вкусот на Мекдоналдс еве проверен рецепт како да направите хамбургер најсличен на нивниот. Велиме најсличен, бидејќи во ...
сите 3 | | | веќе видена

Скапите производи за нега на косата не се единственото решение затоа што осумте јога асани прикажани во видеото ќе ја направат вашата коса, здрава, подолга… Со ...
сите 7 | | | веќе видена

Мајката на ова момче ја споделила фотографијата на Фејсбук и во најкраток можен рок добила море позитивни коментари и повеќе од 300 000 лајкови. Но, зад овие ...
сите 6 | | | веќе видена

Неколку дена подоцна, откако се разбудила забележала дека нешто ене во ред со нејзината кожа и дека и се појавуваат чудни црвени точки. Со тек на времето ...
сите 14 | | | веќе видена

next