Македонија Денес

Австралиски готвач Дарио Манца наброја дури пет грешки кои луѓето г прават готвејќи тестенина во домашна варијанта. Ставање сос врз тестенина – треба токму ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојки: 1 помал компит, 1 поголем морков, 1 помала тиквичка, 1 помала главица црн лук, половина китка магданос, 100 грама сол, лажица масло. Подготовка: Сите ...
сите 134 | | | веќе видена

Близнаци: свршувачка и деца Оваа есен на Близнаците се ќе им се врти околу љубовта, емоциите, давање, примање… Со други зборови им пристигнува најповолен ...
сите 37 | | | веќе видена

Меѓутоа, како што пренесува проталот Klix.ba, немало слободни столчиња, па претседателот седнал на скали, а фотографијата на која тоа е забележано набрзо ...
| | веќе видена

Новиот „крал на Инстаграмт“ е фудбалерот Кристијано Роналдо кој со години беше на второто место, а сега има дури 10 илјади следбеници повеќе од Селена. ...
сите 7 | | | веќе видена

Имено, на натписот пишувало „Ти направив ѓердан“, а што војвотката од Сасекс го забележала момчето му пришла со широка насмевка на лицето, го прифатила ...
сите 2 | | | веќе видена

Како би била облечена во склад со сопругот кој се одлучил за класичен црн костум со кошула и кравата и долг капут, Меланија одбрала елегантни црни салонки со ...
сите 11 | | | веќе видена

Повеќе нема дилема Мустафа Сандал, поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ и актерката и манекенка Џерен Хиндистан се во врска. Имено, во ТВ емисијата ...
сите 17 | | | веќе видена

Во корист на идеа зборува и фактот дека на светот постои магаре, поточно магарица Харијет која пее како оперска дива. Не верувате? Погледнете ја снимката, па ...
сите 2 | | | веќе видена

Камера, имено, во таа шума снимила како „дише“ земјата. Снимката на која се гледа како земја со дрвја се крева, па повторно се спушта ја снимиле истражувачи ...
сите 4 | | | веќе видена

Хороскопот за следниот месец, ќе биде доста стабилен и мирен за некои знаци, некои пак ќе направат чекор напред во животот и ќе се одлучат да застанат на ...
сите 39 | | | веќе видена

Нејзини сопернички повеќето беа полнолетни девојки, а младоликата баба наспроти годините успеала да влезе во финале. Учествувањето во шоуто и овозможи ...
сите 2 | | | веќе видена

За среќа, постои одлично решение, потребно е само да ставите 325 мг аспирин во 2 литри топла вода. Оставете ги табелите да се растворат во водата. Потоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Во земја во која просечно е очекуван животен век да трае 71 година, Хулија Флорес е апсолутен исклучок од сите правила. Кога нејзината старост и официјално би ...
сите 2 | | | веќе видена

Големата регионална ѕвезда за време на ова шоу открила дека и Фарук, но и нејзината постара сестра Факета се талентирани за музика, а дека таа лично почнала да ...
сите 14 | | | веќе видена

Кога дошло време да ја планираат својата венчавка, Британи решила да го изненади со интересен пресврт. Набрзо откако се свршиле, Британи го контактирала ...
сите 2 | | | веќе видена

Според резултатите на аналитичкото истражување на Универзитетот во Индијана, бебињата зачнати во декември имаат далеку поголеми шанси да бидат поздрави во ...
сите 2 | | | веќе видена

Да се намалат килограмите е доста тежок процес, дури и пред лето кога имате цел на плажа да се пофалите со вита става. И некако навикнавме да гледаме како ...
сите 3 | | | веќе видена

next