Македонија Денес

На прв поглед на фотографијата може да видите само темна дамка, меѓутоа, ако се загледате малку подобро, на неа ќе видите некој број. Вашиот вид зависи и од ...
сите 9 | | | веќе видена

Во некои случаи од лошите духови ќе се заштитите ако со прстите направите облик на крст. Тука е пописот на некои работи кои би требало да ги избегнувате ако не ...
сите 2 | | | веќе видена

Меѓутоа, австралиска комисија за сообраќајни несреќи Викторија (Victoria, Australia’s Transport Accident Commission), која се занимава со проблемите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Доколку трагате по детали кои во момент ќе ви го подобрат расположението, овие шарени цветови од хартија се вистинскиот избор. Погледнете го прилогот:
сите 2 | | | веќе видена

Актерката која пред околу 6 години ја гледавме секојдневно на телевизија, не успеа да добие голем број на фанови на овие простори, и тоа пред се поради ликот ...
сите 2 | | | веќе видена

Леонардо ди Каприо денес е една од најголемите ѕвезди во Холивуд. Жените од целиот свет сонуваат за овој оскаровец. Но, дали се сеќавате на неговите ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако сакаат убави и шарени нокти а не знаете како да цртате се што ви треба е црна шнола како на сликата и малку време за да добиете совршени нокти. Погледнете ...
сите 2 | | | веќе видена

Дали е навистина така или е во прашање обично суеверие, не знаеме, но кога ќе го откриете значењето на своето име и ќе дознаете дека тоа претствува заштита од ...
сите 2 | | | веќе видена

За почеток, обидете се ја свртите жирафата на другата страна, така што ќе поместите само едно чкорче. Сега обидете се да ја “фрлате” топката од целта со ...
сите 3 | | | веќе видена

Совет на Мајка Тереза: што да правите со луѓето што се злобни кон вас: -Луѓето можат да бидат неразумни, нелогични и егоистични: сеедно простете им. Ако ја ...
сите 64 | | | веќе видена

Во американската верзија на натпреварувањето „Јас имам талент“ настапил Кристофер (54) од Лас Вегас, кој го импресионираше жирито и публиката ја крена на ...
сите 14 | | | веќе видена

Фимка Гогова-Михајлова е родена на 23 февруари 1942 година во Струмица, само два месеци пред славната пророчица Баба Ванѓа да го напушти градот ид а замине за ...
сите 3 | | | веќе видена

next