Македонија Денес

Ако пукањето на прстите ви дава чувство на олеснување, не сте единствени. Звукот на „пуцкање“ што го слушате е всушност пукање балончиња од гас кои се собираат ...
сите 2 | | | веќе видена

Подготовка: Кога ќе ги измешате солта и пивото, оставете 30 минути да се топи. Нанесете ја смесата на прозор со четка или крпа, пополека како да ги „перете“ ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите оние кои имаат домашен миленик безусловно го сакаат и повеќето се со вас во топол дом во овие студени денови. Меѓутоа, бројни животни ја немаат таа среќа ...
сите 19 | | | веќе видена

Иако Марс, владарот на овој знак, во себе носи агресивна енергија, која може да биде деструктивна, токму тој ги прави Овните победници. Овен сака секогаш да е ...
сите 38 | | | веќе видена

Овој леб е здрав, а може да ви помогне да ја намалите тежината, затоа што е хранлив, па само 1 или 2 порции камали леб ќе го намали апетитот и ќе направи да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Тоа го прават во исклучително кратки секвенци со што ги намалуваат штетните ефекти по компонентите на автомобилот. Екипата на YouTube каналот Garage 54 ...
сите 7 | | | веќе видена

Dermophis donaldtrumpi е откриен во Панама, а називот му го дал Ејдан Бел, првиот човек на компанијата EnviroBuild која се занимава со производство на ...
сите 182 | | | веќе видена

Имено, Андреас Алфаро, еден сосема обичен ден на патот кон факултетот наишол на пеперутка. На почетокот мислел дека е повредена или на умирање, но развојот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Ги сакале или не, кланот Кардашијан – Џенер таботи со полна пареа, а кога е во прашање бизнисот, со нив нема шега. Моментално најпопуларната, но и најбогатата ...
сите 2 | | | веќе видена

Станува збор за Биковите кои се познати како дами кои се стрствени и женствени, односно мажи кои пленат со шарм. За жените Бикови флертот е дел од ...
сите 3 | | | веќе видена

Тој израз на свахили значи „нема проблеми“. Свахили е официјалниот јазик во Кенија, Танзанија, Уганда и ДР Конго, а се користи и ширум источна Африка. ...
сите 6 | | | веќе видена

На двајцата уметници им е наложено да платат пет милиони долари плус камата на семејството на Марвин Геј, која исто така го има правото на половина од парите ...
| | веќе видена

Моника Белучи има 54 години, а својата природна убавина се уште успешно ја негува. Има две деца од бракот со францускиот актер Венсен Касел со кој се разделила ...
сите 4 | | | веќе видена

Првото место сигурно ќе ве изненади затоа што станува збор за јужнокорејска ѕвезда, 22 – годишниот Ким Техвунг кој е познат како пејач, актер и продуцент. На ...
сите 4 | | | веќе видена

1.Наполеон бил низок – Не бил баш висок, но со 170 сантиметри висина бил како секој просечен Французин од тоа време 2.Кинески ѕид – Не, не се гледа од ...
сите 8 | | | веќе видена

Слика број 1 -ЦАРИЦА Зад оваа слика се крие симболика на Тарот Каратата ЦАРИЦА. За вас јануари е месец на создавање. Царица симболизира плодност и секаков вид ...
сите 3 | | | веќе видена

Што прво забележавте на сликата? Лице на старец Маж на коњ Девојка која лежи Камен премин над реката Лице на старец: Ако прво забележавте лице на старец, тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Кој цвет го одбравте? Цвет А – Вие сте посреќни кога сте во врска! Вие не сте личност која слепо ќе влегува во врски само колку да не бидете сами. Меѓутоа, ...
сите 3 | | | веќе видена

Британскиот актер Хју Грант проговори за љубовниот бродолом со прекрасната Елизабет Харли. Двојката и стави крај на долгогодишната врска во 2000 – та година и ...
сите 2 | | | веќе видена

next