Македонија Денес

Ако и вие имате милион ситници по дома, кои не знаете каде да ги сместите, ние имаме генијална идеја! Повеќе никогаш нема да имате хаос во куќата, бидејќи сè ...
сите 13 | | | веќе видена

Многупати досега имаме пишувано за комбинезоните и за тоа како тие можат да бидат одлична алтернатива на вечерниот фустан. Многу комбинезони изгледаат ...
сите 8 | | | веќе видена

Младиот возач не го забележал знакот „стоп“, па на една крстосница удрил во комбе. Тоа ги налутило момчињата од комбето кои веднаш излегле и почнале да го ...
сите 6 | | | веќе видена

Тоа што е исклучително е решението на ова момче кое откако ќе ја изгуби надежта дека неговиот татко ќе му помогне. На снимката се гледа Џои, детето, кое е ...
| | веќе видена

Затоа за вас подготвивме тест, а според резултатите, можете да ја дознаете вашата иднина. Доста е едноставно и нема да ви одземе повеќе од 2 минути. Се што е ...
сите 3 | | | веќе видена

Жените од нашите простори, но исто така и во светот, најчесто ги прават домашните работи на ист начин како и нивната мајка. Што е логично – со нив растеле и со ...
сите 2 | | | веќе видена

Станува збор за “домашна” диета која освен слабеење носи и многу други бенефиции . За овој режим, изјавите како “немам време” или “тоа е премногу скапо за ...
сите 2 | | | веќе видена

Освен што има неверојатни лековити својства, “чувар куќа” е растение кое ја штити куќата од негативни влијанија, и токму затоа е идеален начин од него да ги ...
сите 10 | | | веќе видена

Многумина се плашат да се истетовираат поради тоа што не знаат како ќе изгледаат нивните тетоважи кога ќе остарат. Ако тоа е единствената причина поради која ...
| | веќе видена

Она што е уште полошо, откако ќе ја пронајдете совршената нијанса на ружот тој ќе се симне по првиот залак или голтка пијалак. Има голем број на производи кои ...
| | веќе видена

Во златен фустан , или како што е веќе тренд на оној фамозен фустан кој неодамна предизвика вистински хаос на интернетот, секспилната кума ги мамела ...
сите 2 | | | веќе видена

Ние за вас одбравме прекрасни фустани во жолта боја кои ќе ви служат не само за време на празниците, туку и во текот на целата година. Кинескиот календар ...
сите 3 | | | веќе видена

Дека една лажичка мед секој ден со вода, чај или јаболков оцет ја зајакнува природната одбрана на организмот, одамно е познато. Но, ретко кој знае дека една ...
сите 4 | | | веќе видена

next