Македонија Денес

Пролетните колекции ни носат прекрасни парчиња облека во најубавите пастелни нијанси. Точно е и тоа дека облеката во пастелни бои никогаш и не излегла од мода. ...
сите 3 | | | веќе видена

Информативен водич – Дел 6 Дали постојат мрежи на бизнис ангели? Во Македонија постојат две официјални мрежи на бизнис ангели. Првата официјална мрежа на ...
сите 4 | | | веќе видена

Доколку се најдете вие во оваа ситуација, докторите велат дека во овој случај не треба никако да јадете премногу топла супа или да пиете премногу топли чаеви, ...
сите 5 | | | веќе видена

Боб (64) од сигурна смрт го спасило неговото куче Келси која 20 часа го греела и го држала буден лежејќи му на градите и лижејќи му го лицето додека не ...
сите 14 | | | веќе видена

Оваа убава бринета не излегува од теретана што може да се види по нејзината совршена линија.Убавицата со раскошни облики конзумира само овошје и зеленчук, а ...
сите 3 | | | веќе видена

1.Го чисти мијалникот – Доколку ви капнала пастата додека сте ги миеле забите, искористете ја – таа е одлична за миење на мијалникот. Земете сунѓер и исчистете ...
сите 7 | | | веќе видена

Затоа е добро да се знае дека постои едноставен начин да се дознае било која шифра за заклучен Wi-Fi, а тоа е возможно со помош на апликацијата Instabridge. ...
сите 3 | | | веќе видена

Многумина веруваат во теоријата дека Елвис Присли е жив и дека во 1977 година ја лажирал својата смрт. Се зборува дека тоа го направил затоа што не можел да ја ...
| | веќе видена

15. Италијанците не пијат капучино после 11 часот. 14. Во Берлин има повеќе продавачи на донер отколку во Истанбул. 13. Најпосетеното место во Европа е ...
| | веќе видена

Од феноменалните “стаклени” нокти кои беа актуелни во 2018, Кореанките оваа година ни претставуваат уште нешто убаво кога е маникирот во прашање. Како и секој ...
сите 6 | | | веќе видена

Само што зачекоривме во новата година, а веќе почнавме да предвидуваме нови трендови кои сосема сигурно ќе владеат во следните месеци. Покрај изборот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Проблемот со лошите врски и емоционалните злоставувачи е и фактот дека често сигналите ги препознаваме кај другите но кога е во прашање нашата врска како да ...
сите 6 | | | веќе видена

next