Маж паднал на мраз и го скршил вратот: Кучето лежело врз него 20 часа и го сочувало од сигурна смрт (видео)


Боб (64) од сигурна смрт го спасило неговото куче Келси која 20 часа го греела и го држала буден лежејќи му на градите и лижејќи му го лицето додека не ...
| | веќе видена | слични

Бескрајна среќа: 6 месеци го барал своето украдено куче, а вака изгледал нивната повторна средба Кучето Џаспер исчезнало, а неговиот сопственик после половина ...
| | веќе видена | слични

Кучето кое е напуштено на автобуската станица во селото Маметкино, во рускиот регион Новосибирк, бесконечно чекало по него да се врати сопственикот. Оставен е ...
| | веќе видена | слични

Куче кое било напуштено на автобуска постојка во село Маметкино во Русија, бесконечно чекало да се врати неговиот газда по него, пренесува „ Курир.рс “. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Мислевме дека финтата е нешто во тоа љубопитното куче, дали ќе го јаде или не. А после кучето го тргнаа ама се отвори мрежата.
| | веќе видена | слични

Надзорната камера на улиците во Велика Британија снимила момент кога маж го остава своето куче на улица, а видеото натажи многумина на социјалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж паднал на мраз и го скршил вратот: Кучето лежело врз него 20 часа и го сочувало од сигурна смрт (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: