Македонија Денес

Неговата цел, бидејќи почна да игра тенис беше да биде на првото место на ранг-листата! Ви го претпоставуваме Енди Мареј! Мареј стигна до првата позиција на ...
сите 7 | | | веќе видена

Јануари, февруари и март се ветровити и студени месеци во годината, така што сигурно ќе ви се исплати да инвестирате во што подебело плетиво. Без оглед дали ...
сите 4 | | | веќе видена

Некои тајни на личноста и карактерот се длабоко закопани во човечките суштества, и ние ќе ви помогнеме да ги доведете до површината. Погледнете ја ...
| | веќе видена

Снегот го отежна одвивањето на сообраќајот и во главниот град на Русија, многумина не успеаа да го стартуваат својот автомобил, но тоа не ги спречи одредени ...
сите 2 | | | веќе видена

Li Zan Wen е кинески дизајнер кој ја смислил оваа лампа под името HENG Balance Lamp. Инаку зборот “heng” на кинески значи “рамнотежа”. Дрвените топчиња во ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако нивните вкусови многу се разликуваат, евидентно е дека сите се одлучија за сличен детаљ кога е во прашање зимската капа. Дали вие можете да погодите? ...
сите 2 | | | веќе видена

Имено, ја земала лопатата за да го исчисти својот автомобил од снег, но не и текнало да ја врати лопатата назад по користењето. Сопственикот на лопатата, од ...
сите 3 | | | веќе видена

Овен – Останете смирени. Сочувајте го својот мир. Не бидете ирационални. Одлуките донесувајте ги мудро, а не избрзано за да не жалите подоцна. Бик – Ставете се ...
сите 43 | | | веќе видена

Веројатно најмалиот автомобил на светот ни доаѓа секако од Јапонија. Доволно е да го земете со вас каде и да сте, да го ставите во чанта, излезете на улица, ...
сите 7 | | | веќе видена

Голем број на луѓе тврдат дека комбинацијата на лимонот и сода бикарбоната е поделотворна во убивањето на ракот отколку хемотерапијата, поточно посилна е околу ...
сите 5 | | | веќе видена

Пешачењето е многу добра вежба која ветува губиток на тежина, а иако можеби ви се чини за невозможно, искуството покажало дека со придржување на неколку ...
сите 5 | | | веќе видена

Времето стои во ова село на островот на Шенгшанг на провинцијата Зхејинг. Селото кое некогаш беше напредно рибарско место сега е напуштено,а природата го ...
сите 2 | | | веќе видена

Се што ви е потребно е неколку малечки силиконски ластичиња за коса и неколку шноли. Ќе забележите дека правењето на овие фризури е толку едноставно што можете ...
сите 3 | | | веќе видена

next