Судот во Солун денеска ќе одржи рочиште за барањето од македонските власти за екстрадиција на поранешните началници во Управата за безбедност и ...
сите 63 | | | веќе видена

Актерот Иван Херцег бил еден од најпопуларните актери на Балканот и пред скандалот за кој зборува целиот регион. Актерот Иван Херцег бил еден од ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, како дел од агендата на официјалната посета на македонската владина делегација на Република ...
сите 164 | | | веќе видена

Дека средствата за одмрзнување на стаклата не се толку ефикасни, знаат сите кои веќе ги пробале на сериозно замрзнатите стакла. Дека средствата за ...
сите 3 | | | веќе видена

Дијабетисот е болест од која заболуваат и помлади и постари лица. Најчеста причина е стресот, а покрај него неправилната исхрана. Дијабетисот е болест ...
сите 23 | | | веќе видена

Мозочниот удар може да се случи секому. Во продолжение прочитајте ги симптомите кои се јавуваат после мозочен удар: Мозочниот удар може да се случи ...
сите 10 | | | веќе видена

Американската управа за храна лекови во 1987 година вовела револуција во фармацевтската индустрија со забрана за користење на одредени бои и мириси откако на ...
сите 4 | | | веќе видена

Агенцијата за стандарди во прехрамбените производи во Велика Британија објавила предупредување дека бактеријата Ешерихија коли може да се добие од сирово ...
сите 3 | | | веќе видена

Незапаметено невреме го погоди синоќа источниот дел од Босна и Херцеговина. Во местото Власеница ветерот во градските подрачја откорнал стебла, кровови од куќи ...
сите 45 | | | веќе видена

next