Сигурно е дека уставното име треба да се промени за да може да важи условот ерга омнес, рече портпаролот на грчката влада Димитрис Ѕанакопулос во синоќешното ...
сите 140 | | | веќе видена

Две учеснички на изборот за Мис се приведени, поради обид 18-годишна студентка да ја продаваат како секс-робинка во една блискоисточна земја. Две ...
сите 6 | | | веќе видена

Среќко Кавка од Славонски брод споделил видео на својот Фејсбук профил, кое зборува за тажното секојдневие во Хрватска. Среќко Кавка од Славонски ...
| | веќе видена

Најновите жртви на снежната бура во САД се 50-годишна жена и нејзиниот 7-годишен син во Калифорнија кога над нив се срушил снегот од кровот на нивната ...
сите 6 | | | веќе видена

Свадбите се настани кога двајца луѓе ја слават својата љубов. Иако свадбата долго се планира, често се случуваат некои непредвидени работи. Свадбите ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд денеска се одвива рочиште за случајот на СЈО „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер ...
сите 43 | | | веќе видена

„Оган врз црвените линии на Грција од Јункер: повторно говореше за Македонија“, „Јункер ПЈРМ ја нарече Македонија“, „Јункер: Македонците напредуваат, терминот ...
сите 155 | | | веќе видена

Кавадарчаниуште пред многу години организирале интересни настани за забава во градот, а на денешен ден пред 88 години бил организиран и првот натпревар за ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако кралицата Елизабета втора иако наполни 91 година таа изгледа одлично, а медиумите за нејзината топ форма ја открија и можната тајна. Иако ...
сите 9 | | | веќе видена

И млади и стари денеска доаѓаат кај кавадарчанката Нели Темкова, за да им врзе мартинки, со што ја продолжуваат традицијата на овие простори. Вели дека ...
сите 7 | | | веќе видена

next