Наместо да му олесниме на соседот, ние ги нарекуваме Цигано – скопјани, вели солунскиот градоначалник и се прашува „однесување ли е ова?“. Наместо ...
сите 15 | | | веќе видена

Чериш Роуз Лавел за само 2 месеци изгубила 14 килограми. Плашејќи се од најлошото, мајката ја одвела во болница и таму сфатила дека започнува нејзиниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Предлози за името, иредентизмот, меѓународни и регионални односи на Македонија и мерки за позитивна агенда се четирите точки на нацрт спогодбата што Грција кон ...
сите 324 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. По котлините поради појавата на температурна инверзија ќе има заматеност на атмосферата или ...
сите 271 | | | веќе видена

Кога станува збор за пиво, секој има сопствена мерка. Некои уживаат во половина литар, други сакаат помали чаши со популарниот пијалак од хмељ. За да ги ...
сите 11 | | | веќе видена

Акупресура е позната како древна кинеска техника која се заснова на притискање на точките на телото со цел да се решат некои здравствени и емотивни проблеми, ...
сите 7 | | | веќе видена

Овој измутел изјавил дека конечно открил генијален начин со кој на возачите ќе им даде поголема сигурност при возењето на снег, без поставување на сигурносните ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на брифинг во Собранието, вели дека доколку Џафери ги повлече амандманите и не ги разгледува Собранието, ...
сите 90 | | | веќе видена

Талат Џафери се надева на политички договор меѓу владата и опозицијата како начин за деблокада на Законот за јазиците. Талат Џафери се надева на ...
сите 91 | | | веќе видена

next