Под влијание на студениот сибирски бран што од исток се прошири кон Балканскиот Полуостров, целиот регион е зафатен од ниски температури и врнежи од снег, кој ...
сите 129 | | | веќе видена

Истрагатата во Хашкиот суд во врска со самоубството на Слободан Праљак е завршена и не укажала на никаков пропуст на службите за безбедност и протокол на ...
сите 22 | | | веќе видена

Далибор Јауковиќ кој фрли бомба врз Амбасадата на САД во Подгорица, па самиот се разнесе, при што телото му го најдоа на околу 30-ина метри, оставил проштално ...
сите 7 | | | веќе видена

Државниот министер за Европа во германското Министерство за надворешни работи, Михаел Рот им порача на Македонија и Грција да не поставуваат црвени линии и да ...
сите 203 | | | веќе видена

Археолозите тврдат дека ги откриле "портите на пеколот", кои според грчката и римската митологија водат кон подземјето. Археолозите тврдат дека ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Службеници на Управата на Министерството за внатрешни работи во Црна Гора работат на идентификување на лицето кое синоќа фрлило експлозивна направа во дворот ...
сите 43 | | | веќе видена

Пратениците Влатко Ѓорчев, Јагода Шахпатска и Фадил Зендели денеска и утре ќе учествуваат на зимската сесија на Парламентарното собрание на ОБСЕ во Виена. ...
сите 11 | | | веќе видена

Правдата ќе биде задоволена само тогаш кога судот ќе ги ослободи и останатите неосновано притворени патриоти кои без никакви аргументи веќе трет месец се држат ...
сите 228 | | | веќе видена

Европската комисија ќе препорача почеток на пристапните преговори со Македонија и со Албанија, поддржувајќи проширување на Унијата кон Западен Балкан, изјави ...
сите 265 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа сугерираше дека вооружувањето наставници би можело да помогне во спречување на масакри како минатонеделната ...
сите 51 | | | веќе видена

next