Истражителите на Обединети нации неодамна доставија две писма од Слободан Праљак, кој се уби во судница на Хашкиот трибунал. Истражителите на ...
сите 6 | | | веќе видена

Маж, кој стоел на метро станица на Менхетен додека се приближувал воз се одлучил да се движи по колосекот, а сите биле ужаснати од глетката, бидејќи мислеле ...
сите 5 | | | веќе видена

“Ѕверот на Истокот” од петокот однесе најмалку 46 луѓе , објави АФП. “Ѕверот на Истокот” од петокот однесе најмалку 46 луѓе , објави АФП.Студениот ...
сите 43 | | | веќе видена

Во Словачка е уапсен еден осомничен за убиството на новинарот Јан Куциак, информира началникот на националната полиција Тибор Гашпар. Во Словачка е ...
сите 95 | | | веќе видена

Ненад Савиќ, син на Миодраг Савиќ кој со часови во кабината од камионот кој го возел, висел над ледената Морава, раскажал што се се случувало вчера на ...
сите 7 | | | веќе видена

Во коментарите на вчерашното интервју на македонскиот премиер Зоран Заев за „Еуроњуз“ грчките медиуми ја користат изјавата на Ангела Меркел од заедничката прес ...
сите 408 | | | веќе видена

Снегот кој изминативе два дена паѓаше во Скопје најверојатно нема да го дочека крајот на неделата. Слично ќе биде и во останатите градови низ Македонија. ...
сите 300 | | | веќе видена

Возачот на камионот кој ја проби оградата од мостот и остана да виси нар Морава скоро два часа, спасен е и превезен во болница. Возачот на камионот ...
сите 21 | | | веќе видена

Невообичаеното затоплување околу Северниот пол испраќа студен арктички ветар кон Европа и според научници, таквото „ненормално“ време може да се регистрира се ...
сите 35 | | | веќе видена

Најголемите примања во однос на просечната плата примаат членови на Претседателството на Босна и Херцеговина и претседателот на Косово. Најголемите ...
сите 14 | | | веќе видена

Јоханес Стотер е австриски уметник познаат по своите детални и реалистични цртежи по човечките тела. Неговата работа е многупати наградувана, а следната ...
сите 4 | | | веќе видена

Сибирски студ, снег и силен ветер го замрзнаа морето во Хрватска. Фотографиите од оваа неверојатна глетка се објавени на Фејсбук страницата Истра Мет.
сите 4 | | | веќе видена

И во 21. век се побројно е движењето на "рамноземјаши", кои не ги признаваат научните откритија и заговараат теорија дека Земјата е рамна плоча. И ...
сите 6 | | | веќе видена

next