Андреас Мизанс е 33-годишен татко кој живее во Норвешка, а роден е во Шведска. Тој ги искористил своите вештини со камерата и на тој начин направил фотографии ...
сите 6 | | | веќе видена

Кога Меделиша Хискок забременила по втор пат, таа и нејзиниот сопруг едвај чекале да го дознаат полот на бебето. На првиот ултразвук докторите мислеле дека е ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова се некои од најчестите грешки кои ги правиме додека го уредуваме домот. Ова се некои од најчестите грешки кои ги правиме додека го уредуваме ...
сите 8 | | | веќе видена

Дали сте доживеале болка, вкочанетост, пецкање или слабост во раката? Тогаш можеби доживувате синдром на карпален тунел (СКТ). СКТ е предизвикан од апнати жили ...
сите 3 | | | веќе видена

Психологот Иан Валас открива што значат најчесто сонуваните соништа. Психологот Иан Валас открива што значат најчесто сонуваните соништа.Тој ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако сакате вашата кожа да биде без акни а косата без првут и да го поттикнете нејзиниот раст еве една домашна состојка е ефтина и лесна за припремање и ...
сите 6 | | | веќе видена

Во реалниот живот не сакате да зборувате со некој се додека не измиета заби наутро. Во реалниот живот не сакате да зборувате со некој се додека не ...
сите 6 | | | веќе видена

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон заедно со својот сопруг, принцот Вилијм беше во посета на норвешкото кралско семејство. Инаку, ова патување беше последното ...
сите 12 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јануари. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јануари.Денеска ...
сите 17 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер, а веќе од попладне на југоисток ќе има повремено ...
сите 247 | | | веќе видена

next