Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, коj престојува во официјална посета на Република Турција, денеска во Анкара положи венец во Мавзолејот на ...
сите 121 | | | веќе видена

Осомничениот за воорушен напад во средно училиште во Флорида, Николас Круз денеска се појави во судот поради сослушување, но не проговори ниту збор и ...
сите 33 | | | веќе видена

Сонот на секоја личност е да има добро и здраво тело, но без многу откажувања во исхраната. Секако тоа често е невозможна мисија, но постои едно решение кое е ...
сите 29 | | | веќе видена

Низ историјата паѓале бројни царства и држави, нации исчезнувале или се трансформирале, но тој процес сѐ уште не е готов. Политички аналитичари го објаснуваат ...
сите 4 | | | веќе видена

Во руралните делови на Калифорнија се шири шумски пожар, чии размери во текот на ноќта двојно се зголемиле, поради што властите наредиле итна евакуација, ...
сите 14 | | | веќе видена

Американската телевизија Канал 10 објавила видео каде се гледа осомничениот за масакрот во Флорида, Николас Круз како напаѓа ученици од истото училиште. ...
сите 37 | | | веќе видена

Пред крајот на месецов грчкиот Парламент ќе ја ратификува втората фаза од Договорот за стабилизација и асоцијација на Македонија со ЕУ, а веднаш потоа Грција ...
сите 111 | | | веќе видена

next