Поранешниот каталонски лидер Карлес Пуџдемон изјави дека ќе одговори позитивно на секој предлог за дијалог и создавање простор за преговори со шпанската Влада ...
сите 137 | | | веќе видена

Палестинскиот лидер Махмуд Абас го обвини амбасадорот на САД во Израел, Дејвид Фридман дека ја подржува изградбата на еврејски доселенички населби на Западниот ...
сите 6 | | | веќе видена

За март и почетокот на пролетта се врзани многубројни верувања. Од легендата за баба Марта, па се до религиски верувања поврзани со овој месец. Според едно ...
сите 7 | | | веќе видена

Виена и во 2018 година останува градот каде е најдобар по квалитетот на живот, покажува истражувањето на американската консултантска фирма Мерсер. ...
сите 29 | | | веќе видена

На 17. март 2018 година, на граничниот премин Градина во Србија биле запленети скоро 40.000 непријавени евра. На 17. март 2018 година, на граничниот ...
сите 47 | | | веќе видена

Француската полиција денеска го приведе на распит поранешниот претседател на Франција, Никола Саркози во рамки на истрагата за илегално финансирање на неговата ...
сите 100 | | | веќе видена

Шпанската полиција синоќа ја ослободила сопругата на почесниот конзул на Мали, бидејќи била чувана како затвореник во конзулатот на таа земја во Брселона, ...
сите 4 | | | веќе видена

Езерото Белендур во Индија е прекриено со токсична пена, со оглед на тоа дека во него се испушта индустриски отпад и анализацијата од многу девлови на градот, ...
сите 3 | | | веќе видена

Невреме ја погоди и Хрватска, каде војската се бори со најдојдената река Сава, чиј водостој е на рекордно високо ниво Невреме ја погоди и Хрватска, каде ...
сите 6 | | | веќе видена

На прашање за шпиунот Скрипаљ, претседателот на Русија, Владимир Путин остро одговорил на еден од новинарите. На прашање за шпиунот Скрипаљ, ...
сите 328 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места значително облачно, особено на југот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува ...
сите 261 | | | веќе видена

next