Страшна сообраќајна несреќа се случи во 9:50 во Борча, на патот кон населбата Црвенка, кога автомобил “поло” слета во канал! Страшна сообраќајна ...
сите 13 | | | веќе видена

Оваа мајка мечка со своите младенчиња се плашела да ја премине улицата и постојано тргнувала, но се враќала назад. Луѓето кои го снимале ова видео не можеле да ...
сите 2 | | | веќе видена

Северна Кореја предупреди дека нема да „седи со скрстени раце“ доколку САД ја реализираат одложената воена вежба со Јужна Кореја по зимската Олимпијада. ...
сите 200 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 21 јануари. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 21 јануари.Денеска ...
сите 18 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очекува до средината на годината да се најде решение за 25-годишниот спор за името со Грција и на Самитот на НАТО во јуни да биде ...
сите 336 | | | веќе видена

Милан Субошиќ (17), млад фудбалер од Болеч, се удавил кога со автомобилот во кој бил со својата најдобра другарка Милица Л. (17) слетал во Дунав. Девојката ...
сите 14 | | | веќе видена

Кога сте јавна личност, ќе морате да се навикнете на повремени критики. Но, Џенис Дин, водителка на Фокс телевизија, одлучува повеќе да не молчи за критиките ...
сите 13 | | | веќе видена

Портокалов метеоаларм е вклучен деновиве во делови на Босна и Херцеговина, а во останатите делови на сила е жолтиот метеоаларм, поради опасните временски ...
сите 4 | | | веќе видена

Препораката на една фитнес блогерка и јутјуберка за почетокот на денот е малку необична, но може да биде и многу корисна. Препораката на една фитнес ...
сите 9 | | | веќе видена

Веќе се напоменуваат цифри кога станува збор за кралската свадба на Меган Маркл и принцот Хари. Таа е закажана за 19. мај во црквата Сент Џорџ во дворецот ...
сите 34 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20 јануари. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20 јануари.Денеска ...
сите 25 | | | веќе видена

next