Доколку сакате да патувате, ова се некои земји кои треба да ги заобиколите, колку и да делуваат привлечно. Доколку сакате да патувате, ова се некои ...
сите 4 | | | веќе видена

Големите дупки кои настанале со експлоатација на нафта и гас допринесуваат за создавање на масивни дупки низ западен Тексас, коиможе да доведат до разорни ...
сите 5 | | | веќе видена

Силен земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала, кој вчера ја потресе Боливија, не причинил материјални штети, но се почувствувал во Бразил и ...
сите 47 | | | веќе видена

Ние на кој било начин ќе ја спречиме употреба на терминот Македонија во името на Скопје, ова е јасно, вели лидерот на Независни Грци, партијата коалиционен ...
сите 389 | | | веќе видена

Австралија ќе протера двајца руски дипломати како одговор на нападот во Англија со нервен агенс, соопшти денеска австралискиот премиер Малком Турнбул. ...
сите 390 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денес го посети Кемерово каде во пожар во трговскиот центар „Зимнаја вишња“ животот го загубија најмалку 64 лица, од кои ...
сите 86 | | | веќе видена

Безбедностната веб-камера го фатила моментот кога избива поар, еден од најлошите и најпогубните поари во трговскиот центар во рускиот град Кемерово, кога ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по повод теренските посети се со цел да се слушнат што поголем број на идеи и предлози кои ќе бидат вклучени во новата програма на ...
сите 150 | | | веќе видена

next