Светол или Велигденски вторник е втор ден по Велигден кога продолжува прославувањето на најголемиот христијански празник - Велигден, како во црквите така и во ...
сите 13 | | | веќе видена

Меѓународен договор што ќе го склучи ПЈРМ и ќе се достави до сите меѓународни организации (НАТО, ЕУ и ОН) е алтернативниот план што се наоѓа на преговарачката ...
сите 283 | | | веќе видена

Националниот координатор за НАТО на научната тркалезна маса „Алтернативи на и за НАТО: интеграција на Република Македонија, политичка реалност, идни решенија и ...
сите 20 | | | веќе видена

Голем број училишта во американската сојузна држава Оклахома денеска се затворени поради штрајк на наставниците кој трае веќе втор ден со барање за зголемување ...
сите 65 | | | веќе видена

next