Иако делува нормално оваа семејна фотогрфаија крие морничав детаљ, но за да забележите, мора да ја погледнете внимателно. Иако делува нормално оваа ...
сите 2 | | | веќе видена

Од денеска стапува во сила Законот за амнестија, а од понеделник затворите ќе почнат со дистибуција на досиејата на осудените лица до судовите кои им ги ...
сите 99 | | | веќе видена

Повеќето од нас ја правиме истата грешка - спиеме со мобилните телефони близу нас. На сите ни е позната штетноста од нивното зрачење и дека тоа е опасно по ...
сите 3 | | | веќе видена

Начинот на кој го држите воланот додеа возите открива интересни факти за вашата личност. Она што е најважно е тоа дека треба да се држи со двете раце, но ...
сите 37 | | | веќе видена

Квасецот е намирница која ја користиме доста често подготвувајќи ги нашите омилени јадења. Тој е изразито богат со витамин Б комплекс, а содржи и гликоген. ...
сите 6 | | | веќе видена

Навистина е забавно да се гледаат луѓето на кои им е допуштено да возат автомобил и да учествуваат во сообраќајот, а да немаат нималку вештини, особено кога ...
сите 4 | | | веќе видена

Веројатно знаете дека кога одите во забавен парк, на секоја реквизита има тежина која може да ја издржи.Младиот брачен пар Лекси и Дени Рид имале проблеми со ...
сите 3 | | | веќе видена

Во текот на години, неколку истражувања потврдиле дека годишното време во кое е родено детето влијае на неговиот развој. Кршливоста на коските, психичките ...
сите 7 | | | веќе видена

Овие работи не треба да ги правите додека сте на состанок, бидејќи и тоа како може да му пречат на партнерот/партнерката: Овие работи не треба да ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Келнерка од Моане,Шпанија стана вистинска ѕвезда во цела Европа откако на друштвените мрежи се прошири снимката од нејзиниот „супер“ удар во шолјата за кафе. ...
сите 4 | | | веќе видена

Секој хороскопски знак има некои особини кои го прават посебен. Овој пат станува збор за Стрелецот. Еве кои особини всушност прават да го сакаме: ...
сите 7 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 13 јануари. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 13 јануари.Денеска ...
сите 23 | | | веќе видена

Ова се некои од најчестите грешки коинекои од нас ги прават, а може да доведат до прекин на врската: Ова се некои од најчестите грешки коинекои од ...
сите 21 | | | веќе видена

Знаеме дека секој знаке е единствен и дека за секој постојат одредени предрасуди. Близнаците се превртливи, Јарците се опседнати со контрола и.т.н, но ако ве ...
сите 45 | | | веќе видена

next