Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави вечерва дека нема никаква причина за голема загриженост поради кризата во односите меѓу Белград и Скопје, но ...
сите 470 | | | веќе видена

Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, во проширен состав и претседателите на Општинските организации на партијата на денешната седница ...
сите 158 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Џејмс Матис денеска изјави дека се уште не одлучил колку дополнително американски војници ќе испрати во Авганистан, пренесоа ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во недостиг на аргументи ги игнорира релевантните вистинити информации и секојдневно измислува нови лажни вести со цел да создава вознемиреност кај ...
сите 238 | | | веќе видена

Италијанските спасувачки екипи извлекоа двајца од тројцата браќа кои беа затрупани под остатоците од куќата што се распадна на италијанскиот остров Исксија, по ...
сите 38 | | | веќе видена

Воените вежби се од клучно значење за зачувување на борбената готовност против Пјонгјанг, порачале американските команданти. Американските воени команданти ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во периодот јуни–средина на август 2017 година, по втор пат после 2009-та година, изврши авионско ...
сите 132 | | | веќе видена

Со два порази од Олимпијакос, Риека испадна од трката за пласман во Лигата на шампионите, а дел од причините се и изостанокот на македонските репрезентативци. ...
сите 47 | | | веќе видена

Македонските клубови ова лето имаа забележителен успех на европската фудбалска сцена. Со исклучок на Пелистер, сите останати претставници успеаја да минат ...
сите 258 | | | веќе видена

Крајниот дел од улицата „Питу Гули“ на спојувањето со „Загребска“ со месеци е раскопан и блокира движење на автомобили по оваа клучна врзна улица меѓу Водно и ...
сите 28 | | | веќе видена

Со обезбедување на простор за паркинг во Дебар Маало, Општина Центар ќе го решава проблемот со окупираните тротоари и сообраќајниот хаос. Ова ќе биде една од ...
сите 92 | | | веќе видена

Големиот француски и светски кинематографер Пјер Лом е вториот лауреат на Златна камера 300 за животно дело на 38. фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, ...
сите 31 | | | веќе видена

Со изведбата на претставата „Ничија земја“ на Македонскиот народен театар вечерва се спушта завесата на 57-то издание на фестивалот „Охридско лето“, ...
сите 19 | | | веќе видена

„Моето правило гласи сета своја интима да ја чувам за себе и тоа ќе биде така. Во прашање е голема љубов од моја страна, но јас во љубовта секогаш давам се од ...
сите 14 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за РТС кажа дека се води кампањата да се претстави Србија дека кова завери со цел Македонија да гласа за влез ...
сите 21 | | | веќе видена

Sonic Geometry - Капан Ан

Armakeddon Festival и Active Meditation Music ви представува: Active Meditation Music журка на отворено во клуб Капан Ан! Промоција на новото издание на ...
 • Капан Ан - Скопје, Македонија
 • 23:00:00 , 25 Авг, 2017 до 06:00:00 , 26 Авг, 2017
 • Armakeddon Festival
 • 140 доаѓаат, 297 можеби
 • FIBA U16 Women's European Championship, Division B

  Women’s #FIBAU16Europe Division B will bring together 22 U16 European women’s teams vying to join Europe’s elite. The tournament will take place in Skopje, MKD ...
 • Skopje
 • 17:00:00 , 17 Авг, 2017 до 20:00:00 , 26 Авг, 2017
 • FIBA
 • 80 доаѓаат, 263 можеби


 • На 23 Август