На иницијатива на градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски ќе биде побарано од Советот на Општина Куманово да даде согласност за поставување на ...
сите 8 | | | веќе видена

Наставниците во Македонија при реализацијата на воспитно-образовниот процес се соочуваат со бројни проблеми и недостатоци. Ниските плати, лошите работни ...
сите 10 | | | веќе видена

Во рамки на платформата „Рециклирате ли!?“ Во организација на Пивара Скопје, Амбасадата на Кралството Холандија и компанијата Пакомак, годинава повторно се ...
сите 39 | | | веќе видена

Поддршка од конгресмените за членството на Македонија во НАТО и ЕУ. Стабилноста, безбедноста и развојот на демократијата во Македонија се значајни за регионот. ...
сите 61 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на телевизијата 21 изјави дека ветувањето на СДСМ во предизборието за 500 евра просечна плата е ...
сите 114 | | | веќе видена

Дали доказите за кои тврдевте дека го расчистуваат убиствотот кај Смиљковското езеро навистина го прават тоа или пак, на крајот ќе видиме дека тие докази ќе ...
сите 89 | | | веќе видена

Лекарите не се во состојба да ја дијагностицираат болеста на Алфи, но тврдеа дека тој нема да може да дише самостојно откако ќе биде исклучен од апаратите. ...
сите 11 | | | веќе видена

Од 48 егзекуции во последните 4 месеци (по 12 месечно, или 3 неделно), половина се заради не-насилни кривични дела поврзани со наркотици, тврди Хјуман рајтс ...
сите 19 | | | веќе видена

Силни врнежи го погодија Каиро и други делови од Египет. Патиштата се поплавени и во новоизградените предградија на главниот град. Поради дождот се затворени и ...
сите 2 | | | веќе видена

После долги години литвански Жалгирис успеа да се пласира на Ф-4 од Евролигата, овој момент беше емотивен за сите фанови, но посебно емотивен за една од ...
сите 25 | | | веќе видена

Охриѓани и стручната јавност бараат од надлежните институции уверување дека реставрацијата и конзервацијата на Али пашината џамија во срцето на градот, се врши ...
сите 10 | | | веќе видена

Триесет и петгодишен скопјанец доби кривична пријава порди тоа што органите на прогонот го товарат за сторени три кривични дела „одземање моторно возило“, со ...
сите 222 | | | веќе видена

На улицата Христо Татарчев вчера попладне автомобил „форд фокус“ од Скопје удри во дете пешак на возраст од осум години. Од незгодата со повреди се здобило ...
сите 204 | | | веќе видена

Работена како прва претстава од новиот репертоар чија заложба е да се занимава со општествено ангажирани теми, в сабота, на 28 април, во Народниот театар - ...
сите 48 | | | веќе видена

Комичарот и актер е обвинет за сексуално злоставување по три точки на обвинението. На поротата и биле потребни повеќе од 14 часа да донесе одлука. ...
сите 14 | | | веќе видена

Мастер Јода ќе се појави и во „Војна на ѕвездите:епизода IX”. 900 годишниот Џедај Мастер повторно ќе се појави во форма на Дух од Силата(Force ghost), со цел ...
сите 3 | | | веќе видена

Огромно спојување на 14 галаксии пред повеќе од 12 милијарди години беше забележано од група астрономи кои со помош на најмоќните телескопи во светот ...
сите 6 | | | веќе видена

Војната болничарка Бојана Милановиќ(24) која во петтиот месец од бременоста се уби со ловечката пушка на својот свршеник Јовиша Маринковиќ, вчера е погребана ...
сите 30 | | | веќе видена

Оваа влада на Србија, овој претседател и оваа владејачка коалиција никогаш нема да признаат еднострано прогласена независност на Косово, изјави министерот за ...
сите 9 | | | веќе видена

Women can!

„ЖЕНИТЕ МОЖАТ!“ ЖЕНИТЕ МОЖАТ! е проект кој таргетира и вклучува жени, девојки и девојчиња од сите генерации, и деца на жените-мајки, кои се интересираат за ...
 • Koncept Centar Edna Moze/edna Pravi, Skopje
 • 17:00:00 , 07 Апр, 2018 до 19:30:00 , 22 Дек, 2018
 • One can
 • 7 доаѓаат, 470 можеби
 • 73 години МНТ/Изложба - „Моќта на актерот“

  Почитувани, Ве информираме дека по повод 73 годишнината од постоењето на Македонски народен театар - Скопје, на 03 април во 12 часот, во фоајето на театарот, ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 12:00:00 , 03 Апр, 2018 до 20:00:00 , 30 Апр, 2018
 • Македонски народен театар
 • 3 доаѓаат, 355 можеби
 • Бесплатни јога часови за деца со аутизам

  Јога е систем на физички вежби, употреба на техники за дишење и користење на визуелизација кои придонесуваат за подобрувањето на физичкото и менталното здравје ...
 • Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, Skopje
 • 18:00:00 , 24 Мар, 2018 до 19:00:00 , 28 Јул, 2018
 • купете билети овде
 • The Art of Living
 • 3 доаѓаат, 107 можеби
 • Тренинг за спроведување научно истражување.

  Дали знам како да спроведам истражување кое е најкомпатибилно со мојот научен интерес? Како да ги интерпретирам податоците добиени од моето истражување? ...

  Јога часови во Art of Living Centar

  Во новоотворениот Центар за #здравахрана,#ајурведа, #јога и #медитација #ArtofLiving на бул. Климент Охридски бр.48 кој е пријатно уредена, пространа, мирна и ...
 • Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, Skopje
 • 16:00:00 , 14 Јан, 2018 до 19:00:00 , 05 Јан, 2019
 • купете билети овде
 • The Art of Living
 • 6 доаѓаат, 384 можеби
 • Хата Јога

  Хата Јога е древна дисциплина на јога асана, пранајама и медитација чија цел е да создадат баланс во нашето тело, ум и дух. Хата јогата преку јога асани ги ...
 • Inside Yoga, Skopje
 • 17:00:00 , 15 Ное, 2017 до 18:30:00 , 23 Мај, 2018
 • Inside Yoga
 • 9 доаѓаат, 315 можеби


 • На 27 Април