16 годишниот Симеон Коруноски како да не знае да одмори, или едноставно не го умее тоа. Тој овие денови на својот профил на Фејсбук го објави својот нов ковер, ...
| | веќе видена

Шест провокативно облечени девојки утревечер од излози на булеварот Св. Климент Охридски на скопјани ќе им нудат сексуални услуги. Секоја ќе има свој излог и ...
сите 32 | | | веќе видена

Амбасадорот на Северна Кореја во Обединети нации, Ја Сонг-нам денеска го игнорирше апелот на САД да престане тестирањето на оружје, за да се овозможат ...
сите 138 | | | веќе видена

Највисоката годишна бруто плата во Македонија лани е исплатена во приватното здравство и изнесува 167.786.446 денари (2,7 милиони евра), а 25,6 (416.000 евра) ...
сите 52 | | | веќе видена

Перо Антиќ имаше извонредна партија при гостувањето на неговата екипа во меч од 12 коло во Евролигата, кој Црвена Звезда го доби со голем пресврт и по серија ...
сите 32 | | | веќе видена

Добар дел од охриѓани за Нова година ќе патуваат надвор од својот град, главно во места од соседството и во земјите на поранешна Југославија. Јаким Маленко од ...
сите 2 | | | веќе видена

Ќе се реши ли конечно проблемот со недостигот на водата за пиење во Неготино – за новата локална власт решавањето на ова прашање е еден од главните ...
сите 3 | | | веќе видена

Педесетина еминентни филмски професионалци денеска на пладне се собраа пред зградата на Министесртвото за култура да го изразат својот револт поради намалување ...
сите 30 | | | веќе видена

Велат дека љубовта меѓу брат и сестра е нешто нераскинливо, а видеото кое ќе го погледнете во продолжение е уште една потврда за тоа. Девојче се натпреваруваше ...
сите 2 | | | веќе видена

Снимката од станбена зграда во која избил пожар и човекот кој виси на 23-тиот кат во обид да се спаси, никого нема да остави рамнодушен. На видеото се гледа ...
сите 5 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ денеска ја отфрли можноста Косово да стане членка на Советот на Европа. - Косово не е држава и со тоа не ги ...
сите 24 | | | веќе видена

Станете за чист воздух!

Протестот не е организиран од политичка партија, организиран е од граѓани... организиран е од тебе, од мене, од твоите деца, од вашите родители, од сите нас ...
 • Влада на Република Македонија, Skopje
 • 12:00:00 , 16 Дек, 2017 до 14:00:00 , 16 Дек, 2017
 • Aleksandar Delcevski
 • 5662 доаѓаат, 8591 можеби
 • Skopje Vinyl Convention 2017

  Плочата е повторно во мода! Избришете ја прашината од старите плочи во подрум и дојдете на првата винил конвенција во Македонија! Работилници, перформанси, ...
 • МКЦ, Skopje
 • 12:00:00 , 16 Дек, 2017 до 18:00:00 , 16 Дек, 2017
 • Skopje Vinyl Convention - Centrala
 • 464 доаѓаат, 880 можеби
 • Игор Џамбазов и Гуру Харе

  Спектакуларен настап на Игор Џамбазов и Гуру Харе во ПИВНИЦА СТАР ГРАД на 16 (декември) ќе се дружиме со легендите и ќе го дегустираме најдоброто крафт пиво ...
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 16 Дек, 2017 до 01:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 173 доаѓаат, 974 можеби
 • Протест против труење на кучињата и мачките на Град Скопје

  Настанот е пријавен во полициска станица како протестен марш со траење од 13:00 до 17:00 часот. Збирна/појдовна точка ќе биде Собрание на РМ, а ќе се оди кон ...
 • Assembly of the Republic of Macedonia, Skopje
 • 13:00:00 , 17 Дек, 2017 до 16:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Anastasija Tochevska
 • 2598 доаѓаат, 3906 можеби
 • Прв Новогодишен Базар

  Честитка ве поканува на Првиот Новогодишен Базар, кој ќе се одржи на 17ти декември (недела) во хотел Континентал, Кристална Сала. На Новогодишниот Базар, ќе ...
 • Hotel Continental - Skopje, Nairobi
 • 09:00:00 , 17 Дек, 2017 до 17:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Cestitka
 • 235 доаѓаат, 799 можеби
 • #БојкотирамНастава

  Мерните станици низ Скопје веќе две недели покажуваат оргомна загаденост на воздухот. За важноста на справување со загадувањето, како најголем и најопасен ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 20 Дек, 2017 до 21:00:00 , 20 Дек, 2017
 • Jovana Nanovski
 • 1161 доаѓаат, 3051 можеби
 • Курс по јапонски јазик (почетен степен)

  Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје организира курс по јапонски јазик (почетен степен) за сите заинтересирани. Покрај изучувањето на јазикот, ...


  На 16 Декември