-Ние сакаме наместо расправа кој има пославни победи и порази во историјата, Балканот да стане регион каде ќе се натрпеваруваме во иднината, во ракомет, во ...
сите 487 | | | прочитана: 47362 | веќе видена

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ го прекинаа бојкотот и се вратија во Собранието за да го проследат обраќањето на генералниот секретар Јенс Столтенберг. ...
сите 210 | | | прочитана: 42882 | веќе видена

Скопскиот Aпелациски суд ги одби како неосновани жалбите на седуммина осомничени за собраниските настани од 27-ми април минатата година. Во соопштението на ...
сите 205 | | | прочитана: 39993 | веќе видена

Бугарскиот парламент денеска едногласно го ратификуваше Договорот за добрососедство со Македонија. И пратениците од власта и пратениците од опозцијата гласаа ...
сите 314 | | | прочитана: 30520 | веќе видена

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со студено утро кое ќе донесе негативни утрински температури насекаде низ земјата. Најниската минимална ...
сите 275 | | | прочитана: 29731 | веќе видена

Овен Ќе бидете емотивно нестабилни, што најповеќе ќе се одрази на вашиот приватен живот, но и доста негативно ќе делува и врз вашите работни задачи. Опасноста ...
сите 30 | | | прочитана: 28981 | веќе видена

Очекувано вето и правилна одлука од претседателот, за да се исправи грешката со изгласување на против уставен закон во Собранието. Ова е ставот на дел од ...
сите 272 | | | прочитана: 27762 | веќе видена

Се уште не се знае колку ќе чини промената на парите ако профункционира Законот за употреба на јазиците. Тој предвидува промена на денарите, и на кованите и на ...
сите 246 | | | прочитана: 23746 | веќе видена

Службите идентификуваа 20 жртви по поплавите и лизгањето на земјиште во Санта Барбара, Калифорнија. Спасувачките тимови продолжуваат да пребаруваат низ ...
сите 26 | | | прочитана: 5584 | веќе видена

Силна експлозија одекнала во дворот на полициската станица во шведскиот град Малме - експлозијата била предизвикана од рачна бомба, пренесуваат шведските ...
сите 35 | | | прочитана: 4511 | веќе видена

Германските медиуми пишуваат за момчето за кое никој не слушнал надвор од земјата , а би можел да и ги помати плановите на Ангела Меркел за формирање ...
сите 51 | | | прочитана: 3500 | веќе видена

Новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на 16.01.2017 одржа прв состанок, по што, меѓу другото, беше соопштено и следново, што го оценуваме како ...
сите 85 | | | прочитана: 7669 | веќе видена

Во Македонија годинава ќе бидат изградени 80 километри гасовод што е најмногу досега, а за тоа веќе се обезбедени околу 40 милиони евра во буџетот, истакна ...
сите 37 | | | прочитана: 2218 | веќе видена

Управата за јавни приходи, слично како и минатата година, на „мала врата“ им наметна обврска на физичките лица кои оствариле приход над еден милион денари да ...
сите 50 | | | прочитана: 2136 | веќе видена

Ремито со Германија и првото место во Ц групата на македонските ракометни „воини“ им донесоа три бодови и три денови за одмор во пресрет на почеток на мечевите ...
сите 220 | | | прочитана: 10029 | веќе видена

Ѕвездите на Голден Стејт Вориорс и на Кливленд Кавалирс, Стеф Кари и Леброн Џејмс се избрани за капитени на Ол-старот кој годинава ќе се одржи на 18 февруари ...
сите 74 | | | прочитана: 3774 | веќе видена

Елиминацијата на Гарбиње Мугуруза и нејзиниот пораз од Су-Веи Си доведе до чудна ситуација на првиот гренд-слем тениски турнир во сезоната. Сега на Австралија ...
сите 42 | | | прочитана: 3620 | веќе видена

Членови на Иницијативниот комитет за основање на партијата Граѓанска демократска иницијатива - ГДУ, денеска се сретнаа со граѓаните на Охрид. Балканскиот ...
сите 2 | | | прочитана: 1816 | веќе видена

Со цел безбедно и непречено одвивање на манифестациите по повод верскиот празник „Богојавление-Водици“, Секторот за внатрешни работи Охрид ги презема сите ...
сите 8 | | | прочитана: 1369 | веќе видена

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.С. (30) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело "тешка телесна повреда". С.С. на ...
сите 188 | | | прочитана: 19332 | веќе видена

Во сообраќајна несреќа што се случи попладнето на патот Штип-Кочани, во близина на селото Облешево, загина велосипедист откако во него удрил автобус.Автобусот ...
сите 136 | | | прочитана: 10334 | веќе видена

Вчера околу 11 часот од страна на екипа од Единицата за специјални задачи од реката Вардар изваден е машки леш. По наредба на јавен обвинител е предаден на ...
сите 180 | | | прочитана: 10047 | веќе видена

Почна сезоната на карневалите. Минатиот викенд се одржа Вевчанскиот карневал, во средината на февруари ќе се одржат Струмичкиот и двата најпознати светски ...
сите 21 | | | прочитана: 4039 | веќе видена

„Другата во мене“ е насловена петтата по ред самостојна изложба на академската уметница Наталија Пулејкова Радеска, што до 17 јануари се одржува во Галерија ...
сите 12 | | | прочитана: 2800 | веќе видена

Зборувајќи првпат за своето крунисување пред 65 години, британската кралица Елизабета Втора открила колку и било неудобно возењето на таа церемонија и како, ...
сите 13 | | | прочитана: 9383 | веќе видена

Склони се кон дебелеење, многу се смеат и се облекуваат во зависност од расположението – од еротска гардероба до темни и мрачни бои. Добрите страни на жените ...
сите 19 | | | прочитана: 8139 | веќе видена

Меган Маркл со модерен стајлинг и шармантна насмевка ги освојуваше обожавателите кои ја пречекаа неа и принцот Хари во Велс. Кралскиот пар го посети замокот во ...
сите 24 | | | прочитана: 7113 | веќе видена

( Фото: Getty images ) Со воведувањето на промените во начинот на функционирање на „Њузфид“ кои се однесуваат на намалување на бројот на комерцијалните постови ...
сите 38 | | | прочитана: 5698 | веќе видена

Минатиот месец, TCL потврди дека ќе претстави нови смартфони за време на MWC. Кинеската компанија зборуваше за три смартфони: Alcatel 5, Alcatel 3 и Alcatel 1. ...
сите 23 | | | прочитана: 2447 | веќе видена

Косовскиот министер за правда, Абделјад Тахири, денеска изјави дека Косово нема да дозволи Србија да биде вклучена во истрагата за смртта на претседателот на ...
сите 334 | | | прочитана: 5936 | веќе видена

Повеќе од 10000 луѓе протестираат пред парламентот во Атина... Повеќе од 10000 луѓе се собраа пред парламентот во Атина,каде група демонстранти фрлаа молотови ...
сите 33 | | | прочитана: 1611 | веќе видена

Фолтин за Водици во Охрид

Оваа година, врвна забава за празникот Водици во Охрид Од 21 часот на Градскиот плоштад, во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ - дојдете да ...
 • Охрид Центар / Плоштад, Ohrid
 • 21:00:00 , 19 Јан, 2018 до 23:59:00 , 19 Јан, 2018
 • Од 20 До 20 Сите Во Охрид
 • 112 доаѓаат, 398 можеби
 • Бесплатно мотивациско предавање "Инспирирај се за промени"

  Денес е 01.01 понеделник... Нов ден, нова недела, нов месец, нова година... Ден за нов почеток... Ден за нова одлука и убави промени... Доколку сакате да се ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 18:00:00 , 19 Јан, 2018 до 20:00:00 , 19 Јан, 2018
 • Mila Vikleo
 • 75 доаѓаат, 214 можеби
 • Протест против двојазичноста

  (Масовно ширете - протест против двојазичноста) Повик на татковината, мајка Македонија ве вика! Браќа и сестри Македнци, во име на нашата мајка Македонија во ...
 • Assembly of the Republic of Macedonia, Skopje
 • 13:00:00 , 21 Јан, 2018 до 16:00:00 , 21 Јан, 2018
 • Тврдокорни
 • 441 доаѓаат, 1216 можеби


 • На 19 Јануари