На денешната прес конференција Тера телевизија го праша министерот за здравство Венко Филипче каква е подготвеноста на Клиниката во Битола ( кадровски и со ...
сите 774 | | | прочитана: 108241 | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети, одговори на вчерашното писмо на Лордот Џорџ Робертсон. Сега веќе сме едно семејство, ние ...
сите 312 | | | прочитана: 27557 | веќе видена

Владините мерки за справување со екомомската криза од коронавирусот се насочени кон стопанството, но многу повеќе кон работниците, да ги задржат работните ...
сите 566 | | | прочитана: 18566 | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е ...
сите 334 | | | прочитана: 13317 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 97 | | | прочитана: 9402 | веќе видена

Апликацијата за видео конференции Зум се најде под високо ниво на контрола поради нејзината популарност за време на пандемијата на коронавирусот, бидејќи во ...
сите 19 | | | прочитана: 352 | веќе видена

Како сопруг, Бикот ги има најдобрите особини од сите знаци на Зодијакот. Тој е нежен, добродушен и верен и никогаш нема да го занемари својот дом и семејството ...
сите 84 | | | прочитана: 2466 | веќе видена

Kонкурсот за вториот меѓународен фестивал на краткиот филм „Филмај 2020” во организација на Фото-кино клубот „Козјак” – Куманово ќе трае до 5 април годинава, ...
сите 9 | | | прочитана: 806 | веќе видена

-Почнуваме со предизвик што го нарековме „Карантински приказни – Антологија на изолацијата“. Со ова сакаме да ги поттикнеме и собереме најоригиналните, ...
сите 7 | | | прочитана: 311 | веќе видена

На банките сепак им е важен профитот и во корона кризата. Не ги простуваат каматите на кредитите. Одложувањето на плаќањето на ратите на шест месеци за ...
сите 183 | | | прочитана: 5032 | веќе видена

Пазарот со нафта е презаситен, па дури и со онаа која се произведува од нафтени шкрилци, а ваквата енормна понуда би можело и понатаму да го обезвреднува ...
сите 48 | | | прочитана: 2253 | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 50 | | | прочитана: 7241 | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 39 | | | прочитана: 5936 | веќе видена

СДСМ лицемерно и крајно безобразно сака да профитира од маката на граѓаните Квази мерките на власта не се никаква помош за граѓаните и бизнисот. Фирмите кои не ...
сите 215 | | | прочитана: 5665 | веќе видена

Белата куќа проценува дека во САД од новиот коронавирус ќе настрадаат помеѓу 100.000 и 240.000 лица, доколку се следат сегашните упатства за социјално ...
сите 130 | | | прочитана: 3407 | веќе видена

Угледниот научник од Универзитетот во Станфорд и добитник на Нобеловата награда, Мајкл Левин, вели дека забавува епидемијата на коронавирусот во Италија и во ...
сите 238 | | | прочитана: 3054 | веќе видена

Од осамостојувањето на земјата се издадени шест еврообврзници од преку 2 милијарди евра. Сите се со различна камата и различен период на отплата, а вкупната ...
сите 87 | | | прочитана: 1943 | веќе видена

Претседателот на ФИГЦ изјави дека приоритет во наредниот период ќе биде продолжувањето на првенствата во лигите ширум Италија додавајќи дека не се размислува ...
сите 119 | | | прочитана: 1175 | веќе видена

Денес во 12:15 ч. оперативниот центар на Планинската Спасителна Служба при Црвен крст Охрид прими повик од страна на група возачи на планински Off-Road мотори, ...
сите 8 | | | прочитана: 932 | веќе видена

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ, изјави дека косовскиот премиер Албин Курти не ги укинал таксите на производите од Централна ...
сите 116 | | | прочитана: 1056 | веќе видена

Претседателот на Србија Александар Вучиќ иако не се чувствува добро, денеска се огласи на Инстаграм. Тој порача денеска дека Србија донела сериозни мерки за ...
сите 46 | | | прочитана: 635 | веќе видена

Во периодот 31 март/1 април од 7 до 7 часот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово ниту едно лице не ја прекршило одлуката за ограничено движење ...
сите 392 | | | прочитана: 8924 | веќе видена


На 1 Април