Шпанија

  во

  Тежок натпревар и одлични 30 минути одиграа македонските ракометари синоќа против европскиот првак Шпанија, негативата беше еден гол, но продложението беше ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Најдобар поединец во нашиот состав на вчерашниот натпревар против Шпанија беше голманот Никола Митревски. Дуелот со европскиот првак го заврши со 13 одбрани, а ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација вечерва против Исланд ќе го одигра решавачкиот меч од групната фаза на Светското првенство во Германија и Данска. Со две ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Македонија денес го игра клучниот натпревар на Светското првенство. Од 18:00 часот против Исланд е натпреварот да се биде или не за нашите ракометари. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Голманот Борко Ристовски го мина на клупа цел натпревар против Шпанија. Неговата замена Никола Митревски имаше брилијантно прво полувреме, но нервозата кај ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Припадниците на шпанската служба за вонредни ситуации и натаму се обидуваат да го спасат 2-годишното дете кое во неделата на пладне паднало во тесен и длабок ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вчера се пласираше во четвртфиналето на Купот на Шпанија, но ги разочараа навивачите бидејќи тоа го направија со пораз од 1:0 од Леганес (првиот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Maкедонија вчерашниот натпревар против Шпанија го загуби со 11 поени (21:32) разлика, иако во првото полувреме бевме и тоа како достоен противник на европскиот ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Македонскиот селектор Раул Гонзалес, поради начинот на кој што игра репрезентацијата на Светското првенство добива се повеќе критичари. Најмногу замерки ониена ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Македонскиот селектор Раул Гонзалес, поради начинот на кој игра репрезентацијата на Светското првенство, добива сè повеќе критичари. Најмногу забелешки имаат ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Најдобар поединец во нашиот состав на вчерашниот натпревар против Шпанија беше голманот Никола Митревски. Дуелот со европскиот првак го заврши со 13 одбрани, а ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Тежок натпревар и одлични 30 минути одиграа македонските ракометари синоќа против европскиот првак Шпанија, негативата беше еден гол, но продложението беше ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Во желбата за што поголемо доближување до играта на ракометната репрезентација, ЕКИПА преку стручните анализа на поранешни македонски репрезентативци ќе се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Никола Митревски ја имаше партијата на својата кариера во дресот на македонската ракометна репрезентација, но за жал соиграчите не ја искористија шансата и со ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Најдобар поединец во нашиот состав на вчерашниот натпревар против Шпанија беше голманот Никола Митревски. Дуелот со европскиот првак го заврши со 13 одбрани, а ...
  сите 34 | | | веќе видена