Шпанија

  во

  Тренерот на Атлетико Мадрид – Диего Симеоне, ќе продолжи да ја пишува модерната историја на клубот. Аргентинецот ги израдува навивачите на „јорганџиите“, ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Фудбалска Шпанија денеска ја потресе еден неверојатен скандал кој навистина не се памети во поновата историја, а што е најлошо, истиот доаѓа од највисокото ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, ќе продолжи да ја пишува модерната историја на клубот. Аргентинецот ги израдува навивачите на „јорганџиите“, откако ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалски тренер Хулен Лопетеги првпат по отказот од Реал Мадрид си ја отвори душата и проговори за тоа што му било во главата додека бил на клупата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалски тренер, Хулен Лопетеги првпат по отказот од Реал Мадрид си ја отвори душата и проговири за тоа што му било во главата додека бил на клупата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Европскиот парламент ја осуди употребата на „непропорционална” сила од страна на полицијата во протестите на „жолтите елеци“, во резолуција поттикната од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Аргентинскиот стратег Диего Симеоне денес и официјално стави потпис на нов договор и се обврза на верност кој Атлетико Мадрид до 2022 година. Со овој потег ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Европскиот парламент ја осуди употребата на „непропорционална” сила од страна на полицијата во протестите на „жолтите елеци“, во резолуција поттикната од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Европскиот парламент ја осуди употребата на „непропорционална” сила од страна на полицијата во протестите на „жолтите елеци“, во резолуција поттикната од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Европскиот парламент ја осуди употребата на „непропорционална” сила од страна на полицијата во протестите на „жолтите елеци“, во резолуција поттикната од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Поранешниот потпретседател на Каталонија Ориол Жункерас, обвинет за насилен бунт за осамостојување на регионот од Шпанија, на денешното судско рочиште во ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Европскиот парламент ја поддржа употребата на канабис во медицински цели по расправата за можни злоупотреби на медицински оправдани терапии. Европратениците ги ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Хулен Лопетеги е еден од тренерите кој нема по добро да ја памети 2018 година, бидејќи во рок од само неколку месеци заработи отказ на две важни функции, прво ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонскиот независен филм „Јавачи на коњи” ја доби наградата за најдобар филм на филмскиот фестивал „Yala International Film festival” во Непал. „Јавачи на ...
  сите 2 | | | веќе видена