Шпанија

  во

  Селекторот на репрезентацијата на Велс, Рајан Гигс смета дека трансферот на Рамзи во Јувентус добро ќе дојде за напредокот на играчот. Поранешниот легендарен ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ на крајот на сезоната би можел да го напушти Реал Мадрид. Иако има 33 години, Модриќ како официјално најдобар играч за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кака има пофалби за Зинедин Зидан, но вели дека треба да се види какви резултати ќе може да донесе без Кристијано Роналдо во тимот на Реал Мадрид. Шпанија ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На денешен ден - 17 март 17 март 2019 45.п.н.е.- Јулиј Цезар во битката кај Мунда во Шпанија убедливо ги поразил силите предводени од синовите на Гнеј Помпеј ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Реномираниот француски весник Лекип вечерва пренесе дека Антоан Гризман ја преиспитува својата иднина во Атлетико Мадрид, Барселона веќе стапила во контакт со ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Костариканецот за момент се погрижи Кралевите да не тргнат со негатива на денешната пресметка, во првиот меч на Зидан по враќањето на клупата на шпанскиот ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Се заострува битката за второто место на табелата во Примера, Зидан по враќањето на клупата на Реал денес тргна со победа, три бода кои сигурно носат голема ...
  сите 58 | | | веќе видена