Шпанија

  во

  Медиумите од Шпанија пренесуваат дека од рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ добро заработил и еден вработен во Барселона, односно човекот од доверба во Јужна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Русинот Пјотр Левашов, кој важи за еден од најозлогласените хакери во светот, признал дека е виновен по американските обвиненија дека управувал со мрежа уреди ...
  | | веќе видена

  Неколку балкански земји денеска се приклучија на договор на ЕУ што им овозможува на полициските агенции да ги споделуваат податоци за ДНК, отпечатоци од прсти ...
  сите 22 | | | веќе видена

  „Каталонците" на свој вработен морале да ми исплатат 6,6 милиони евра од рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ, богат чек лапнал скаутот за Јужна Америка, Андре ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Манчестер Сити и репрезентацијата на Шпанија, Давид Силва, има план кариерата да ја заврши во своето родно место, Лас Палмас. Одличниот играч од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Планот за ексхумација на Франко го поделило шпанското општество. Шпанските пратеници гласале денес дека остатоците на покојниот диктатор Франциско Франко ќе се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Денешното издание на Мундо Депортиво на насловната страна го постави Саул Нигез и објави дека Барселона има опција прва да го купи талентираниот фудбалер на ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Шпанските пратеници изгласаа остатоците од покојниот диктатор Франциско Франко да се ексхумираат од мaвзолејот во кој се наоѓаат над илјада жртви од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Маурицио Сари имаше одличен старт на сезоната во Премиер лигата и навистина брзо покажа позитивен резултат како менаџер на Челси, но ако со повлекувањето на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Шпанскиот Парламент денеска го одобри преместувањето на посмртните останки на диктаторот Франциско Франко од мавзолејот во близина на Мадрид, каде што тој беше ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Шпанскиот Парламент денеска го одобри преместувањето на посмртните останки на диктаторот Франциско Франко од мавзолејот во близина на Мадрид, каде што тој беше ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Шпанскиот Парламент денеска го одобри преместувањето на посмртните останки на диктаторот Франциско Франко од мавзолејот во близина на Мадрид, каде што тој беше ...
  сите 17 | | | веќе видена