Шпанија

  во

  Репрезентација на Шпанија ја победи репрезентацијата на Исланд со 32-25 и ја забележа втората победа во вториот меч на Мундијалот во Германија и Данска. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Репрезентација на Шпанија ја победи репрезентацијата на Исланд со 32-25 и ја забележа втората победа во вториот меч на Мундијалот во Германија и Данска. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Барселона не дозволи никаков кикс на „Камп Ноу“ и лесно со 3:0 го победи Еибар со 3:0, во меч од 19. коло на Примера дивисион. Со оваа победа, Барселона само ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Македонија го доби и вториот меч на Светското ракометно првенство, па со максимален учинок ќе влезе во решавачките три битки во оваа група. Јапонија и Бахреин ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Хрватската ракометна репрезентација немаше поголеми проблеми со селекцијата на Јапонија и по рецептот на Македонија, славеше со 35-27 на дуелот со „Самураите“. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Челзи и ПСЖ се подготвени да се натпреваруваат против Манчестер Јунајтед за потписот на поранешната ѕвезда на Ливерпул Филипе Кутињо. Бразилецот е во Барселона ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Филип Лазаров одигра солиден натпревар против Бахреин, кој репрезентацијата на Македонија го доби со 28-23 во „Олимпик хале“ во Минхен попладнево, а по мечот ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Филип Лазаров одигра солиден натпревар против Бахреин, кој репрезентацијата на Македонија го доби со 28-23 во „Олимпик хале“ во Минхен попладнево, а по мечот ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Ристо Магдинчев, еден од нашите најпознати ракометни тренери и екс селектор, за „Спортмедиа" од стручен агол ја анализира нашата игра и победата над Бахреин, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Голови за победа, голови за радост“ е хуманитарната акција која ја организираше спортската обложувалница Sport Life , за време на Светското ракометно ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров по победата над Бахреин попладнево со 28-23 изрази задоволство од победата но додаде дека ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Во желбата за што поголемо доближување до играта на ракометната репрезентација, ЕКИПА преку стручните анализа на поранешни македонски репрезентативци ќе се ...
  сите 5 | | | веќе видена