Шпанија

  во

   „Ме исмеваа и групи на девојки, кои дури си довикуваа „Гледај ја дебелана жена!“. Мери Оспина е жена за восхит. Таа и покрај вишокот на килограми собрала ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Идејата ја проучувам малку подолго и искуствата ги „вадев“ од пријатели од Хрватска, Холандија и Швајцарија, по што се одлучив да одгледувам шафран. Самиот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Барселона ги освои планираните три бода против Ваљадолид, Каталонците имаа многу шанси, но победија само со 1-0 благодарение на гол од пенал на Лео Меси. ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид стигна до цел плен на гостувањето кај Рајо откако Гризман со доза на среќа го матираше Столе Димитриевски, но позицијата на Алваро Мората на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Рајо Ваљекано и Столе Димитриевски трет натпревар во низа остануваат со празни раце и покрај тоа што не заслужија да загубат, Атлетико Мадрид со среќен гол ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Повремениот француски репрезентативец, Адриен Рабио донел одлука и знае во кој клуб ќе се пресели во наредната сезона, пренесуваат медиумите во Франција. Добро ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Бил во Софија кога бил отруен трговец со оружје, во Британија за референдумот за Брегзит, во Каталонија кога гласале за независност. Дваесетина дена пред ...
  сите 14 | | | веќе видена