Шпанија

  во

  Европската електродистрибутивна мрежа минатата недела се нашла на работ на крах, поради што постоела опасност десетици милиони домаќинства во Европа да останат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на Јорганџиите и честиташе на Жирона за големата победа, односно прогресот во следната фаза од шпанскиот куп, за вчерашниот противник ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонскиот селектор Раул Гонзалес, поради начинот на кој што игра репрезентацијата на Светското првенство добива се повеќе критичари. Најмногу замерки ониена ...
  сите 9 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Шпанија се покажа како преголем залак за нашите ракометари, a во синоќешните 60 минути Македонија повторно покажа две лица – ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез по поразот од Шпанија изјави дека почетокот на второто полувреме бил клучен за поразот, кога ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Борко Ристовски го мина на клупа цел натпревар против Шпанија и можеше да биде презадоволен од тоа како беше заменет од страна на инспирираниот Никола ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Голманот Борко Ристовски го мина на клупа цел натпревар против Шпанија. Неговата замена Никола Митревски имаше брилијантно прво полувреме, но нервозата кај ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Припадниците на шпанската служба за вонредни ситуации и натаму се обидуваат да го спасат 2-годишното дете кое во неделата на пладне паднало во тесен и длабок ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Припадниците на шпанската служба за вонредни ситуации и натаму се обидуваат да го спасат 2-годишното дете кое во неделата на пладне паднало во тесен и длабок ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Селекцијата на Исланд негува типичен скандинавски стил на игра, со цврста одбрана, во формација 6-0, каде што главна алка и мотор на екипата е централниот бек ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Припадниците на шпанската служба за вонредни ситуации и натаму се обидуваат да го спасат 2-годишното дете кое во неделата на пладне паднало во тесен и длабок ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Припадниците на шпанската служба за вонредни ситуации и натаму се обидуваат да го спасат 2-годишното дете кое во неделата на пладне паднало во тесен и длабок ...
  сите 32 | | | веќе видена